ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-1: Με εκπληκτικό γκολ του Φορτούνη προηγήθηκε ο Ολυμπιακός

Φορτούνης

Με υπέροχο γκολ του Κώστα Φορτούνη στο 58ο λεπτό, ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο την ΑΕΚ. Δείτε το σχετικό VIDEO.

O Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 58ο λεπτό με υπέροχο γκολ του Κώστα Φορτούνη. Ο Τρικαλινός μεσοεπιθετικός των Πειραιωτών έπιασε ένα υπέροχο δεξί σουτ και έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Μπάρκα, ο οποίος εκτινάχθηκε, αλλά δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα.

Στην αρχή της φάσης, ο Φορτούνης έδωσε δεξιά στον Ποντένσε, αυτός του ξανάδωσε τη μπάλα και με τρομερό σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του διεθνούς Έλληνα πορτιέρε για το 0-1 των "ερυθρολεύκων".