Το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδος

Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης θα κοντραριστούν στο ΟΑΚΑ το Σάββατο 11 Μαΐου στον φετινό τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος. Δείτε όλο το πανόραμα της διοργάνωσης

Ολυμπιακός και Αστέρας Τρίπολης είναι οι ομάδες που θα διασταυρώσουν τα "ξίφη" τους με φόντο το τρόπαιο στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος πλου θα διεξαχθεί το Σάββατο 11 Μαΐου στο ΟΑΚΑ.

Η ομάδα της Τρίπολης η οποία προκρίθηκε για πρώτη φορά σε τελικό της διοργάνωσης, άφησε εκτός τον ΠΑΟΚ, τον οποίο νίκησε εντός έδρας με 2-0. Στο πρώτο ματς ο ΠΑΟΚ είχε νικήσει με 2-1.

Στον δεύτερο ημιτελικό ο Ολυμπιακός δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει και πάλι του Πανθρακικού στην Κομοτηνή με 2-1 και να πάρει το "εισιτήριο" για τον τελικό. Στο πρώτο ματς οι Πειραιώτες είχαν νικήσει με 6-2.

Προσεχώς αναμένεται να γίνει κλήρωση για τον τυπικά γηπεδούχο του τελικού με τα εισιτήρια να είναι μισά-μισά και να κοστίζουν από 10 έως 30 ευρώ.

Συνοπτικά το πανόραμα του Κυπέλλου Ελλάδος

1η φάση

Τετάρτη (24/10)

3. Οδυσσέας Κορδελιού-Δόξα Δράμας 1-0

4. Κασσιόπη-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-2 (1-3 στα πέναλτι)

7. Αναγέννηση Καρδίτσας-Ηρακλής Ψαχνών 4-1

8. Χανιά-Φωκικός 2-1

9. Καλαμάτα-Θρασύβουλος 1-1 (3-4 στα πέναλτι)

10. Επισκοπή-Βύζας Μεγάρων 0-1

13. Τηλυκράτης Λευκάδας-Καβάλα 0-0 (3-5 στα πέναλτι)

15. Βατανιακός-Νίκη Βόλου 0-0 (1-4 στα πέναλτι)

16. Αιγινιακός-Εργοτέλης 1-1 (6-5 στα πέναλτι)

17. Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αναγέννηση Επανομής 2-1

19. Δόξα Κρανούλας-Πιερικός 0-0 (1-3 στα πέναλτι)

20. Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου 1-2

22. Φωστήρας-Ζάκυνθος 4-0

12. Εθνικός Αστέρας-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (1-4 στα πέναλτι)

5. Προοδευτική-Ηρακλής 1-0

11. Παναιγιάλειος-Παναιτωλικός 3-1

14. Πανηλειακός-Παναχαϊκή 0-0 (3-4 στα πέναλτι)

Πέμπτη (25/10)

1. Ρούβας-Εθνικός Γαζώρου 1-3

2. Αχαρναϊκός-ΑΕΛ 0-1

23. Τύρναβος-Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-0

18. ΑΟ Γλυφάδας-Πανσερραϊκός 1-2 παρ. (1-1 κανονικός αγώνας)

6. Κόρινθος-Απόλλων Σμύρνης 3-4 στα πέναλτι (1-1 στην παράταση, 0-0 κανονικός αγώνας)

21. Απόλλων Καλαμαριάς-Καλλιθέα 0-1 παρ. (0-0 κανονικός αγώνας)

2η φάση

Τρίτη (30/10)

25. Πανσερραϊκός-Οδυσσέας Κορδελιού 2-1

29. Αναγέννηση Γιαννιτσών-Νίκη Βόλου 0-1

Τετάρτη (31/10)

26. Εθνικός Σιδηροκάστρου-Τύρναβος 1-4

27. Θρασύβουλος-Βύζας Μεγάρων 1-0

24. Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕΛ Καλλονής 1-1 (5-3 στα πέναλτι)

Πέμπτη (01/11)

30. Φωστήρας-Χανιά 0-0 (5-4 στα πέναλτι)

28. Καβάλα-Παναιγιάλειος 2-0

3η Φάση

1ος αγώνας

Τετάρτη (28/11)

34. Φωστήρας-Πανιώνιος 1-0

42. ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης 1-0

39. Λεβαδειακός-Πιερικός 2-0

38. Ολυμπιακός-Παναχαϊκή 2-0

Πέμπτη (29/11)

36. Τύρναβος-Κέρκυρα 0-2

31. Πανθρακικός-Νίκη Βόλου 2-0

46. Παναθηναϊκός-Προοδευτική 4-0

37. ΠΑΣ Γιάννινα-Πανσερραϊκός 1-0

Τετάρτη (12/12)

35. Βέροια-Θρασύβουλος 0-0

43. Καλλιθέα-Άρης 3-1

41. Ολυμπιακός Βόλου-Ατρόμητος 1-1

45. ΑΕΛ-Αστέρας Τρίπολης 0-0

Πέμπτη (13/12)

44. Πλατανιάς-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-1

32. Καβάλα-ΑΕΚ 0-0

40. Αιγινιακός-ΠΑΟΚ 1-3

33. Εθνικός Γαζώρου-Skoda Ξάνθη 1-1

2ος αγώνας

Τετάρτη (19/12)

46. Προοδευτική-Παναθηναϊκός 1-2

31. Νίκη Βόλου-Πανθρακικός 1-1

34. Πανιώνιος-Φωστήρας 2-1

38. Παναχαϊκή-Ολυμπιακός 0-3 (α.α.)

Πέμπτη (20/12)

35. Θρασύβουλος-Βέροια 0-2

36. Κέρκυρα-Τύρναβος 0-0

39. Πιερικός-Λεβαδειακός 0-5

32. ΑΕΚ-Καβάλα 0-1

Σάββατο (22/12)

42. Απόλλων Σμύρνης-ΟΦΗ 2-0 παρ. (1-0 κανονικός αγώνας)

45. Αστέρας Τρίπολης-ΑΕΛ 4-1

40. ΠΑΟΚ-Αιγινιακός 2-1

41. Ατρόμητος-Ολυμπιακός Βόλου 2-2

Κυριακή (23/12)

44. Αναγέννηση Καρδίτσας-Πλατανιάς 0-1

33. Skoda Ξάνθη-Εθνικός Γαζώρου 1-1 (5-4 στα πέναλτι)

37. Πανσερραϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-2

43. Άρης-Καλλιθέα 2-1

4η Φάση

Τετάρτη (9/1)

54. Ολυμπιακός Βόλου-Αστέρας Τρίπολης 1-1

50. Παναθηναϊκός-Πλατανιάς 2-1

Πέμπτη (10/1)

53. ΠΑΣ Γιάννινα-Φωστήρας 2-0

47. Καλλιθέα-ΠΑΟΚ 2-0

Τετάρτη (16/1)

52. Απόλλων Σμύρνης-Πανθρακικός 1-1

49. Ολυμπιακός-Καβάλα 2-0

Πέμπτη (17/1)

48. Λεβαδειακός-Κέρκυρα 2-1

51. Βέροια-Skoda Ξάνθη 2-1

2ος αγώνας

Τετάρτη (23/1)

50. Πλατανιάς-Παναθηναϊκός 1-0

54. Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός Βόλου 2-0

Πέμπτη (24/1)

53. Φωστήρας- ΠΑΣ Γιάννινα 2-3

47. ΠΑΟΚ-Καλλιθέα 6-0

Τετάρτη (30/1)

51. Skoda Ξάνθη-Βέροια 0-2

49. Καβάλα-Ολυμπιακός 0-1

Πέμπτη (31/1)

48. Κέρκυρα-Λεβαδειακός 0-1

52. Πανθρακικός-Απόλλων Σμύρνης 4-1

5η Φάση

1ος αγώνας

Τετάρτη (27/2)

56. Πλατανιάς-Αστέρας Τρίπολης 1-2

58. Βέροια-Πανθρακικός 0-1

55. ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 0-1

Πέμπτη (28/2)

57. ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός 2-0

2ος αγώνας

Τετάρτη (6/3)

57. Λεβαδειακός-ΠΑΟΚ 0-0

Τετάρτη (13/3)

58. Πανθρακικός-Βέροια 1-0

55. Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Πέμπτη (14/3)

56. Αστέρας Τρίπολης-Πλατανιάς 3-1

6η Φάση (Ημιτελικοί)

1ος αγώνας

Τετάρτη (17/4)

59. ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-1

Πέμπτη (18/4)

60. Ολυμπιακός-Πανθρακικός 6-2

2ος αγώνας

Σάββατο (27/4)

59. Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΟΚ 2-0

Κυριακή (28/4)

60. Πανθρακικός-Ολυμπιακός 1-2

7η φάση (Τελικός)

Σάββατο (11/5)- ΟΑΚΑ

Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

ΚΥΠΕΛΛΟ | ΕΝΑΡΞΗ

Στις 20:30 η σέντρα του τελικού

ΕΠΟ | ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ

Από 10 έως 30 ευρώ τα εισιτήρια του τελικού

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Ο Πάνος Κοκκινόπουλος θέλει να κάνει σειρά στο Netflix

Μια συζήτηση με τον σκηνοθέτη που έβαλε το έγκλημα της διπλανής πόρτας σε κάθε ελληνικό σπίτι.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ