ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Σαν αγωνιστική της Super League Σουρωτή

Σαν αγωνιστική της Super League Σουρωτή

Πέντε αγώνες ανάμεσα σε ομάδες της Super League Σουρωτή συμπεριλαμβάνει το πρόγραμμα της Τετάρτης (20/9) για τη Β΄φάση του Κυπέλλου.

Με έξι αγώνες εκ των οποίων οι πέντε ανάμεσα σε ομάδες της Super League Σουρωτή συνεχίζεται την Τετάρτη (20/9) η Β΄φάση του Κυπέλλου. Ανάμεσα στις ομάδες που μπαίνουν στη μάχη του θεσμού είναι η ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός και ο ΠΑΟΚ.

Ας πάρουμε όμως τα πράγματα από την αρχή. Στις 16.00 ο Πλατανιάς φιλοξενεί τον Απόλλωνα Σμύρνης και την ίδια ώρα ο Ατρόμητος την Κέρκυρα σε δύο αναμετρήσεις με άρωμα Super League.

Σχεδόν δύο ώρες αργότερα (18.15) μπαίνει στη μάχη του Κυπέλλου και ο ΠΑΟΚ ο οποίος υποδέχεται τον Λεβαδειακό με τις δύο ομάδες να έχουν μείνει στο 0-0 στον πρόσφατο αγώνα του πρωταθλήματος. Την ίδια ώρα θα διεξαχθεί και η αναμέτρηση ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Αναγέννηση.

Τα τελευταία δύο ματς θα διεξαχθούν σε ΟΑΚΑ και Λεωφόρο αντίστοιχα. Στο πρώτο λίγες ημέρες μετά τη μεταξύ τους αναμέτρηση για το πρωτάθλημα η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει και πάλι τη Λαμία αυτή τη φορά για το Κύπελλο, ενώ ο Παναθηναϊκός θα υποδεχτεί στη Λεωφόρο την Λάρισα.

Φυσικά, τόσο τα παιχνίδια της Τρίτης (19/9) όσο για αυτά της Τετάρτης και της Πέμπτης θα ενημερώνεστε ζωντανά μέσα από το LIVE του Sport24.gr.

ΟΙ ΑΠΟΣΤΟΛΕΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιβολλίων

Ώρα: 16.00

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Κοκκαλάς, Κασσωτάκης, Πλιάτσικας, Στάθης, Πριντέτα, Βάντερσον, Ραχμάν, Στανισάβλιεβιτς, Αγγελόπουλος, Πατράλης, Παπανικολάου, Ρενάτο, Σκουλουδάκης, Δημούτσος, Στόιτσεφ, Κοροβέσης, Μπούντνικ, Γκρζέλτσακ, Σινγκ.

Απόλλων (Άκης Μάντζιος): Χουάντερσον, Μαυρίδης, Ζαρόπουλος, Ντάσιος, Βαφέας, Μπιζιμίν, Μπαρτολίνι, Κούρος, Βαλλιάνος, Χουάρες, Κοντοές, Μπαμπιάρζ, Καλλέργης, Μενδρινός, Κατσάρας, Μάατσι, Μάατσεν, Αλμπάνης, Ελμπάζ.

Ατρόμητος - Κασσιόπη

Γήπεδο: Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου

Ώρα: 16.00

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Μίρκοβιτς, Κίναλης, Καρασαλίδης, Χατζηισαΐας, Μάντσον, Γιαννούλης, Ούμπιντες, Μενσά, Κιβρακίδης, Ουαρντά, Βασιλακάκης, Νάτσος, Μανούσος, Ντάουντα, Οριόλ, Ζησόπουλος, Ντιγκιινί και Μπουσούλατζιτς.

Κέρκυρα (Αλέκος Βοσνιάδης): Γιαννακόπουλος, Κολοβούρης, Ντιόγκο, Αναστασίου, Αρτυματάς, Βενέτης, Γρομητσάρης, Ντα Σίλβα, Κρητικός, Νούνες, Κόντος, Ντε Βάργκας, Γεωργίου, Τρεπεκλής, Κέβιν,  Μπάουμαν Ζορμπάς, Μεληκιώτης

ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός

Γήπεδο: "Καυτανζόγλειο"

Ώρα: 18.15

ΠΑΟΚ (Ραζβαν Λουτσέσκου): Ρέι, Σιαμπάνης, Δεληγιαννίδης, Μάτος, Μαλεζάς, Ζαμπράνο, Κρέσπο, Μαουρίσιο, Κάνιας, Τσίμιροτ, Σάκχοφ, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λημνιός, Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Πρίγιοβιτς, Κουλούρης

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Ναμάσκο, Δασκαλάκης, Καλτσάς, Ζαραδούκας, Μεντί, Καψάσκης, Καραχάλιος, Μητρόπουλος, Φαβάρο, Γιακουμάκης, Μπραντάο, Τόνι Σίλβα, Καθάριος, Τσαμπούρης, Μπελγκαζουανί, Βασιλείου, Αντιλέου, Χατζηλάμπρος, Ιωαννίδης, Νίκας

Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

Γήπεδο: Παναχαϊκής

Ώρα: 18.15

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Χαλκιάς, Πολίμος, Μπουτζίκος, Αγουρίδης, Μακρυδημήτρης, Σωτηράκος, Μπιτσάκος, Φωτάκης, Γκίνο, Μουστακόπουλος, Φουρλάνος, Μασούρας, Στεργίδης, Ελευθεριάδης, Αποστολόπουλος, Αντωνακόπουλος, Γκέσιος.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Κατσίκας, Κισκαμπάνης, Ρουσσάκης, Θεοδωράκης, Μπούσδρας, Ποζατζίδης, Κωνσταντινόπουλος, Καρρίκι, Σταματάκης, Μασούρας, Μούτσιος, Φλεβάρης, Μπιτέλης, Σουντουρά, Παπαευθυμίου, Πλαβούκος, Χαντζάρας, Τζέκος.

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

Γήπεδο: "Απόστολος Νικολαΐδης"

Ώρα: 20.30

Παναθηναϊκός (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Διούδης, Ευαγγέλου, Μολέντο, Χουλτ, Ινσούα, Γιόχανσον, Κουρμπέλης, Ρέις, Χίλιεμαρκ, Σιλά, Χατζηγιοβάνης, Μουνιέ, Μπουζούκης, Λουτσιάνο, Βιγιαφάνιες, Τσάβες, Μολίνς.

ΑΕΛ (Τζάκι Ματάισεν): Ο προπονητής της ΑΕΛ έχει πάρει μαζί του όλους τους παίκτες που είχε στη διάθεσή του και θα αποφασίσει για τη 18άδα λίγο πριν τον αγώνα.

ΑΕΚ - Λαμία 1964

Γήπεδο: ΟΑΚΑ

Ώρα: 20.30

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Ανέστης, Τσιντώτας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Τζανετόπουλος, Γκάλο, Βινίσιους, Γιαννούτσος, Σιμόες, Αϊντάρεβιτς, Μάνταλος, Χριστοδουλόπουλος, Κλωναρίδης, Πατίτο, Γιούσης, Τρίστασον, Αραούχο, Λιβάγια, Μπακασέτας, Βλαχομήτρος

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Πίτκας, Μελίσσας, Κουκόλης, Παπαργυρίου, Λινάρδος, Μπουλούλης, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Κουτρομάνος, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης, Πατσαρούχας, Μανιάς, Τσέλιος, Τσούκαλος, Φράγκος, Βουό, Κρισάντους, Ντακόλ

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΤΡΙΗΜΕΡΟΥ

Τρίτη 19/9

16:00 Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) 0-1 (84' Μπρίτο)

16:00 Πανσερραϊκός - Εργοτέλης 2-0 (37' Πόζογλου, 47' Γκούρτσας)

18:15 Ξάνθη - Παναιτωλικός 2-0 (27' Κάστρο, 60' Τριάδης)

20:30 Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 2-1 (71' πεν., 77' Εμενίκε / 84' Τσουκαλάς)

Τετάρτη 20/9

16.00 Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

16:00 Ατρόμητος - Κασσιόπη

18:15 Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

18:15 ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός

20:30 Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

20:30 ΑΕΚ - Λαμία 1964

Πέμπτη 21/9

16:00 Σπάρτη - Τρίκαλα ΑΟ

16:00 Κισσαμικός - Νέος Αχαρναϊκός

16:00 Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα

18:15 Καλλιθέα - Απόλλων Λάρισας

20:30 Παναιγιάλειος – Άρης

Δείτε εδώ το πρόγραμμα των τηλεοπτικών μεταδόσεων,

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Α' ΦΑΣΗ

20/08 Αιγινιακός - Βέροια 1-0

30/08 Βέροια - Αιγινιακός 2-1

Β' ΦΑΣΗ

1ος όμιλος

Πλατανιάς

Απόλλων Σμύρνης

ΟΦΗ

Ηρακλής

Το πρόγραμμα των αγώνων

1η αγωνιστική

Ηρακλής - ΟΦΗ (ματαιώθηκε)

20/09/2017 16.00 Πλατανιάς - Απόλλων Σμύρνης

2η αγωνιστική

ΟΦΗ - Πλατανιας

Απόλλων Σμύρνης - Ηρακλής (ματαιώθηκε)

3η αγωνιστική

ΟΦΗ - Απόλλων Σμύρνης

Ηρακλής - Πλατανιάς (ματαιώθηκε

2ος όμιλος

Η βαθμολογία

Απόλλων Πόντου 3 (1-0)

ΠΑΟΚ -

Λεβαδειακός -

Αιγινιακός 0 (0-1)

* ΠΑΟΚ και Λεβαδειακός παίζουν σήμερα.

1η αγωνιστική

16:00 Αιγινιακός - Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) 0-1 (84' Μπρίτο)

20/09/2017, 18:15 ΠΑΟΚ - Λεβαδειακός

2η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) - ΠΑΟΚ

Λεβαδειακός - Αιγινιακός

3η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου (Καλαμαριάς) - Λεβαδειακός

Αιγινιακός - ΠΑΟΚ

3ος όμιλος

ΑΕΚ

Λαμία

Απόλλων Λάρισας

Καλλιθέα

1η αγωνιστική

20/09/2017, 20:30 ΑΕΚ - Λαμία 1964

21/09/2017, 18:15 Καλλιθέα - Απόλλων Λάρισας

2η αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας - ΑΕΚ

Λαμία 1964 - Καλλιθέα

3η αγωνιστική

Απόλλων Λάρισας - Λαμία 1964

Καλλιθέα - ΑΕΚ

4ος όμιλος

Ατρόμητος

Κέρκυρα

Τρίκαλα

Σπάρτη

1η αγωνιστική

20/09/2017, 16:00 Ατρόμητος - Κασσιόπη

21/09/2017, 16:00 Σπάρτη - Τρίκαλα ΑΟ

2η αγωνιστική

Τρίκαλα ΑΟ - Ατρόμητος

Κασσιόπη - Σπάρτη

3η αγωνιστική

Τρίκαλα ΑΟ - Κασσιόπη

Σπάρτη - Ατρόμητος

5ος όμιλος

Ολυμπιακός 3 (2-1)

Αχαρναϊκός -

Κισσαμικός -

Αστέρας Τρίπολης 0 (1-2)

* Αχαρναϊκός και Κισσαμικός αγωνίζονται την Πέμπτη (21/9)

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης (71' πεν., 77' Εμενίκε / 84' Τσουκαλάς)

21/09/2017, 16:00 Κισσαμικός - Νέος Αχαρναϊκός

2η αγωνιστική

Νέος Αχαρναϊκός - Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης - Κισσαμικός

3η αγωνιστική

Νέος Αχαρναϊκός - Αστέρας Τρίπολης

Κισσαμικός - Ολυμπιακός

6ος όμιλος

Βαθμολογία

1. Πανσερραϊκός 3 (2-0)

2. Ξάνθη 3 (2-0)

3. Παναιτωλικός 0 (0-2)

4. Εργοτέλης 0 (0-2)

1η αγωνιστική

Πανσερραϊκός - Εργοτέλης 2-0 (37' Πόζογλου, 47' Γκούρτσας)

Ξάνθη - Παναιτωλικός 2-0 (27' Κάστρο, 60' Τριάδης)

2η αγωνιστική

Εργοτέλης - Ξάνθη

Παναιτωλικός - Πανσερραϊκός

3η αγωνιστική

Εργοτέλης - Παναιτωλικός

Πανσερραϊκός - Ξάνθη

7ος όμιλος

Πανιώνιος

ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης

Παναιγιάλειος

1η αγωνιστική

21/09/2017, 16:00 Πανιώνιος – ΠΑΣ Γιάννινα

21/09/2017, 20:30 Παναιγιάλειος – Άρης

2η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιγιάλειος

Άρης – Πανιώνιος

3η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – Πανιώνιος

Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα

8ος όμιλος

Παναθηναϊκός

ΑΕΛ

Αναγέννηση Καρδίτσας

Παναχαϊκή

1η αγωνιστική

20/09/2017, 18:15 Παναχαϊκή – Αναγέννηση Καρδίτσας

20/09/2017, 20:30 Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

2η αγωνιστική

ΑΕΛ – Παναχαϊκή

Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναθηναϊκός

3η αγωνιστική

Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός

Αναγέννηση Καρδίτσας - ΑΕΛ

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Το μεγάλο σκάνδαλο του σαπουνιού σε σχήμα πέους

Όλα τα λινκς, οι ειδήσεις, τα εξώφυλλα που χρειάζεται να ξέρεις αυτή τη βδομάδα από τον χώρο του βιβλίου.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24