ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΠΑΟΚ - Παναχαϊκή: Ο Λέο Ζαμπά το 2-0 για τον "Δικέφαλο" (VIDEO)

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: MOTION TEAM)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: MOTION TEAM) MOTIONTEAM

Ο Λέο Ζαμπά με εξαιρετικό τελείωμα μετά από ωραία συνεργασία με τον Τσούμπα Άκπομ διεύρυνε (2-0) το προβάδισμα του ΠΑΟΚ στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Παναχαϊκή για τη ρεβάνς των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας. (VIDEO)

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Παναχαϊκή στην Τούμπα - live από το Sport24.gr και ραδιοφωνικά από τον Sport24 Radio 103,3 η εξέλιξη του ματς - στο πλαίσιο της ρεβάνς των δύο ομάδων για τους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας κι ο "Δικέφαλος" άνοιξε το σκορ μόλις πέντε λεπτά μετά την έναρξη του ματς με τον Λέο Μάτος.

Βραζιλιάνος ήταν κι ο δεύτερος σκορ του ΠΑΟΚ. Ο Λέο Ζαμπά στο 37ο λεπτό διεύρυνε (2-0) το προβάδισμα των γηπεδούχων. Ήταν η βαθιά μπαλιά προς τον Άκπομ, ο οποίος κατέβασε πανέμορφα τη μπάλα και την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Ζαμπά που μπήκε στην περιοχή κι έκανε το 2-0.