ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΠΑΟΚ - Παναχαϊκή: Με Μάτος το 1-0 στο 5'

MOTIONTEAM

Ο Λέο Μάτος άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ πέντε λεπτά μετά την έναρξη της εντός έδρας αναμέτρησης με την Παναχαϊκή για τη ρεβάνς των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο ΠΑΟΚ υποδέχεται την Παναχαϊκή στην Τούμπα - live από το Sport24.gr και ραδιοφωνικά από τον Sport24 Radio 103,3 η εξέλιξη του ματς - στο πλαίσιο της ρεβάνς των δύο ομάδων για τους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Δικέφαλος, ο οποίος γνώρισε την ήττα (2-1) στο πρώτο ματς στην Αγυιά, ήδη έχει πάρει σκορ πρόκρισης από το πέμπτο λεπτό. Ο Βραζιλιάνος δεξιός μπακ, Λέο Μάτος, ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ. Ο Μπίσεσβαρ εκτέλεσε το κόρνερ ο Βραζιλιάνος πήρε την κεφαλιά με τον γκολκίπερ της Παναχαϊκής να έχει χάσει τη φάση. Η μπάλα βρήκε και πάνω στον Πλέγα και κατέληξε στα δίχτυα. Δείτε το γκολ: