ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα: Το 0-1 με κεφαλιά Παντελάκη

Στο 24ο λεπτό του Παναθηναϊκός - ΠΑΣ οι Γιαννιώτες άνοιξαν το σκορ με τον Νώντα Παντελάκη που έπιασε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ (VIDEO).

Ο Παναθηναϊκός βρέθηκε νωρίς στα δύσκολα στον επαναληπτικό με τον ΠΑΣ στο Ολυμπιακό Στάδιο. Οι πράσινοι ενώ κυνηγούσαν να ισοφαρίσουν το 1-0 του πρώτου αγώνα, τελικά βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 24ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Αποστολόπουλος, λοιπόν, ανέλαβε την εκτέλεση κόρνερ και ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Νώντας Παντελάκης ευνοήθηκε από το κακό μαρκάρισμα των γηπεδούχων και με κεφαλιά έγραψε το 0-1.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο σκόρερ μετά από την επίτευξη του τέρματος δέχθηκε τα συγχαρητήρια των συμπαικτών του αλλά επέλεξε να μην πανηγυρίσει το γκολ απέναντι στην πρώην ομάδα του.