ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

Ολυμπιακός - Ξάνθη: Το πέναλτι-γκολ του Μπρίτο στο χέρι του Τσιμίκα (VIDEO)

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΟΣΦΠ - ΞΑΝΘΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: KOSTAS VILLA / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΟΣΦΠ - ΞΑΝΘΗ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: KOSTAS VILLA / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η Ξάνθη μείωσε σε 3-1 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό με τον Μπρίτο από εκτέλεση πέναλτι, το οποίο υποδείχθηκε για χέρι του Τσιμίκα σε σέντρα του Μπαξεβανίδη. (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται την Ξάνθη - live από το Sport24.gr και ραδιοφωνικά από τον Sport24 Radio 103,3 η εξέλιξη του ματς - για τη ρεβάνς των δύο ομάδων στο πλαίσιο των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας και οι "ερυθρόλευκοι" άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό με τον Ντανιέλ Ποντένσε μετά από εξαιρετική κάθετη του Μπίμπαρς Νάτχο, ενώ διεύρυναν το προβάδισμά τους σε 2-0 και 3-0 με τον Αχμέντ Χασάν και τον Πορτογάλο αντίστοιχα.

Στο 57ο λεπτό ο διαιτητής έδειξε πέναλτι για χέρι του Κωνσταντίνου Τσιμίκα σε σέντρα του Δήμου Μπεξαβανίδη, ο Μπρίτο ανέλαβε την εκτέλεση, ήταν εύστοχος και μείωσε σε 3-1. Δείτε το γκολ της Ξάνθης: