Κισσαμικός - ΑΕΚ 1-1: Ο Ρίσκι "πλήγωσε" την Ένωση στο 90+3'

Ο 27χρονος Φιλανδός φορ του Κισσαμικού, Ρούπε Ρίσκι, σκόραρε στο 90+3', ισοφάρισε την ΑΕΚ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (1-1) στο πρώτο μεταξύ των δύο ομάδων ματς για το Κύπελλο Ελλάδας.

Η ΑΕΚ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της στα "Περιβόλια", αλλά ο Κισσαμικός κατάφερε και ισοφάρισε στο τρίτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου του δευτέρου ημιχρόνου. Έτσι, μπορεί η Ένωση να παραμένει το μεγάλο φαβορί, αλλά το γκολ του Ρούμπε Ρίσκι έδωσε νέο ενδιαφέρον για τη ρεβάνς του ΟΑΚΑ.

Ο 27χρονος Φιλανδός φορ εκμεταλλεύτηκε το κενό στην "κιτρινόμαυρη" άμυνα και σκόραρε στην τελευταία φάση του ματς με προβολή από κοντά για το 1-1. Δείτε τη φάση: