ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Eργοτέλης - ΠΑΟΚ: Το υπέροχο γκολ της ισοφάρισης των Κρητικών

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI

Ο Εργοτέλης μπήκε φουριόζος στο δεύτερο μέρος για να ισοφαρίσει τον ΠΑΟΚ και τελικά το πέτυχε στο 68ο λεπτό με τον Ιατρούδη, με το γκολ να είναι προϊόν συνεργασίας (VIDEO).

O ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Εργοτέλη και δίκαια πήγε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα προηγούμενος, με το γκολ του Μπίσεβαρ μόλις στο 10ο λεπτό, όμως στο δεύτερο ημίχρονο η η κατάσταση άλλαξε πλήρως στο "Παγκρήτιο".

Έχοντας στο μυαλό τους πως με ήττα αποχαιρετούσαν ουσιαστικά το όνειρο της πρόκρισης στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, οι Κρητικοί βγήκαν μπροστά για να πιέσουν και αφού στο 63' άγγιξαν το γκολ με το σουτ του Μπουρσέλη στο δεξί δοκάρι της εστίας του Ρέι, πέντε λεπτά αργότερα ισοφάρισαν.

Συγκεκριμένα, η άμυνα του ΠΑΟΚ πιάστηκε στον ύπνο στο 68', με τον Τσέλιο να "σκάβει" ωραία μέσα στην περιοχή στον Έφορντ εκείνος να γυρίζει σωστά την μπάλα προς τα πίσω και ο επερχόμενος Ιατρούδης να κάνει το 1-1.