ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Αήττητος - ΠΑΟΚ 0-6: Τα γκολ του "Δικεφάλου" στα Σπάτα (VIDEOS)

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΑΗΤΤΗΤΟΣ ΣΠΑΤΩΝ - ΠΑΟΚ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΑΡΚΟΣ ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο ΠΑΟΚ νίκησε 6-0 τον Αήττητο στα Σπάτα χάρη σε χατ-τρικ του Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς, δύο γκολ του Νίκου Καρέλη κι ένα του Χοσέ Κάνιας και προκρίθηκε ως πρώτος από τον όμιλό του στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στους "16" του Κυπέλλου Ελλάδαςπροκρίθηκε ο ΠΑΟΚ, καθώς νίκησε 6-0 τον Αήττητο Σπάτων και πέρασε ως πρώτος από τον 4ο όμιλο.

Ο Νίκος Καρέλης άνοιξε το σκορ για τον ΠΑΟΚ στο 16ο λεπτό κι ο Χοσέ Κάνιας διεύρυνε το προβάδισμα ύστερα από δέκα λεπτά (26'). Ο Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και πέτυχε χατ-τρικ. Συγκεκριμένα, σκόραρε το τρίτο, πέμπτο και έκτο γκολ του "Δικεφάλου". Το τέταρτο πέτυχε ο Νίκος Καρέλης, ο οποίος τελείωσε το ματς με δύο γκολ.