ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ

ΑΕΚ - Κισσαμικός: Με απευθείας φάουλ Γκάλο και πρώτο γκολ Κρίστιτσιτς η Ένωση (VIDEOS)

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΑΕΚ - ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ:  ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΑΕΚ - ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ (1-0) με φανταστική εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκο Γκάλο και διεύρυνε (2-0) το προβάδισμά της με τον Νέναντ Κρίστιτσιτς πριν συμπληρωθεί μισή ώρα στην αναμέτρηση με τον Κισσαμικό για τη ρεβάνς των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας. (VIDEOS)

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Κισσαμικό στο ΟΑΚΑ - live από το Sport24.gr και ραδιοφωνικά από τον Sport24 Radio 103,3 η εξέλιξη του ματς - για τη ρεβάνς των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας (1-1 το πρώτο ματς στα Χανιά) και η Ένωση άνοιξε το σκορ στο 20ό λεπτό με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Ροντρίγκο Γκάλο.

Μάλιστα, οι "κιτρινόμαυροι" διεύρυναν το προβάδισμά τους ύστερα από επτά λεπτά. Και το έκαναν με το πρώτο γκολ του Νέναντ Κρίστιτσιτς με το "Δικέφαλο". Ο Βραζιλιάνος έκανε τη σέντρα, ο Σέρβος έπιασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα της εστίας της ομάδας των Χανίων. Δείτε τα δύο γκολ: