Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (17/2) στη Γ' Εθνική

Μακεδονικός, Ηρακλής

Ο Ηρακλής ηττήθηκε (0-1) από τον Μακεδονικό και το διοικητικό συμβούλιο απέλυσε τον προπονητή Σάκη Αναστασιάδη. Δείτε τα αποτελέσματα των αγώνων που έγιναν το Σάββατο (17/2) στους 8 ομίλους της Γ' Εθνικής.

Η ήττα (0-1) του Ηρακλή στην Πολίχνη από τον Μακεδονικό, οδήγησε τη διοίκηση του Ηρακλή στην απόφαση να απομακρύνει τον Σάκη Αναστασιάδη από την τεχνική ηγεσία.

Ο Γηραιός "έπεσε" από την κορυφή του 2ου ομίλου της Γ' Εθνικής, καθώς στην πρώτη θέση είναι ο Άρης Παλαιοχωρίου. Η ανακοίνωση: "Σε έκτακτη συνεδρίασή του το Διοικητικό Συμβούλιο του ποδοσφαιρικού Ηρακλή μετά και το άτυχο αποτέλεσμα αποφάσισε ομόφωνα να ζητήσει την λύση συνεργασίας με τον προπονητή μας κύριο Σάκη Αναστασιάδη τον οποίο ενημερώσαμε σχετικά.

Το Διοικητικό Συμβούλιο δημόσια ευχαριστεί τον φίλο, τον άνθρωπο και προπονητή κύριο Σάκη Αναστασιάδη για το θάρρος που είχε να δεχθεί από την αρχή την ευθύνη συγκρότησης αυτής της ομάδος. Τον ευχαριστούμε για αυτό και του ευχόμαστε τα καλύτερα και σε προσωπικό αλλά και σε επαγγελματικό επίπεδο".

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΕ Διδυμοτείχου – Ελπίς Σκουτάρεως 2-2

Αετός Ορφανού – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-1

Απόλλων Παραλιμνίου – Νέστος Χρυσούπολης 2-1

Άρης Αβάτου – Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 4-0

Δόξα Προσκυνητών – Καβάλα 1-2

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου – Ορφέας Ξάνθης 0-0

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας 2-1

ΑΕ Καρίτσας – Πιερικός 0-0

ΑΟ Καρδίας – ΑΠΕ Λαγκαδά 0-1

Κιλκισιακός – Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0

Μακεδονικός – Ηρακλής 1-0

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων – Άρης Παλαιοχωρίου 0-1

ΦΑΣ Νάουσα – Καμπανιακός 1-2

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων 1-0

Δόξα Κρανούλας – Θεσπρωτός 2-0

Εθνικός Φιλιππιάδας – Σκουφάς Κομποτίου 0-0

Μακεδονικός Φούφα – Τηλυκράτης 1-1

Πανλευκάδιος – Ερμής Αμυνταίου 1-1

 

4ος ΟΜΙΛΟΣ

 

ΓΣ Αλμυρού – ΑΟ Σελλάνων 0-1

ΑΠΟΚ Βελούχι – Ρήγας Φεραίος 2-3

Νίκη Βόλου – Αμβρυσσέας Διστόμου 0-0

Βόλος ΝΠΣ – Οπούντιος Μαρτίνου 3-0

Διγενής Νεοχωρίου – Αστέρας Ιτέας 0-2

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Αστέρας Βλαχιώτη – Ζάκυνθος 4-0

Αστέρας Αμαλιάδας – ΑΣ Λεωνίδιο 3-0

Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αχαϊκή 0-0

Καλαμάτα – Τσικλητήρας 0-0

Παναρκαδικός – Πανηλειακός 2-0

ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός 4-0

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Ασπρόπυργος – Προοδευτική 1-1

Εθνικός – Ιάλυσος Ρόδου 2-0

Ιωνικός – ΑΟ Λουτράκι 2-0

Πέλοπας Κιάτου – ΑΠΟ Κερατσίνι 1-2

Διαγόρας - ΑΣ Ρόδος 1-0

 

7ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής – ΑΟ Χαλκίς 0-0

Πανθηραϊκός – ΑΕ Ερμιονίδας 2-1

Θύελλα Ραφήνας – Τριγλία Ραφήνας 1-0

Ταμυναϊκός – Αήττητος Σπάτων 0-2

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

 

Άγιος Ιερόθεος – Φωστήρας 0-0

Ερμής Ζωνιανών – Αιγάλεω 1-5

Ηλυσιακός – ΑΕ Κηφισιά 2-0

ΟΦ Ιεράπετρας – Ατσαλένιος 0-0

ΑΟ Παλαιόχωρας – Ηρόδοτος 1-0

 

Πατήστε εδώ και δείτε αναλυτικές βαθμολογίες στη Γ' Εθνική και όχι μόνο.

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Η είσοδος στο πιο διαστημικό πάρτι του κόσμου κοστίζει 4300 ευρώ

Από σήμερα, μπορείς να γιορτάσεις τα γενέθλιά σου σε συνθήκες μηδενικής βαρύτρητας.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24