Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική την Κυριακή (11/3)

Ιωνικός

Τα αποτελέσματα στη Γ' Εθνική την Κυριακή (11/3)

Δείτε τα αποτελέσματα και τις βαθμολογίες και στους οκτώ ομίλους της Γ' Εθνικής, έπειτα από τις αναμετρήσεις που έγιναν την Κυριακή (11/3). Βγήκαν πρωταθλητές σε πρώτο, τρίτο και έβδομο όμιλο.

Το ντέρμπι του 2ου ομίλου στη Γ' Εθνική ανάμεσα σε Άρη Παλαιοχωρίου και Ηρακλή ολοκληρώθηκε στο 0-0 και το ενδιαφέρον για την κατάληψη της πρωτιάς παραμένει έντονο. Στον πρώτο όμιλο ο Απόλλων Παραλιμνίου κατέλαβε την πρωτιά μετά το "διπλό" σε βάρος του Μ. Αλεξ. Ξηροποτάμου με 1-0.

Πρώτος ό,τι και αν γίνει στον 3ο όμιλο και ο Τηλυκράτης, καθώς έχει μπροστά του το ματς με την Καστοριά, το οποίο θα πάρει στα χαρτιά. Έκλεισε η πρωτιά και στον 7ο όμιλο με τον Αήττητο Σπάτων, ο οποίος συνέτριψε 5-1 την Τριγλία Ραφήνας.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ



1ος όμιλος - 20ή αγωνιστική

Άρης Αβάτου-ΑΕ Διδυμοτείχου 0-0

Δόξα Προσκυνητών-Αετός Ορφανού 1-3

Μ. Αλεξ. Ξηροποτάμου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1

Ελπίδα Σκουτάρεως-Νέστος Χρυσούπολης 1-2

Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 5-2

Καβάλα-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 3-0



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Απόλλων Παραλιμνίου 48 20

-

2 Αετός Ορφανού 39 20

3 Ελπίδα Σκουτάρεως 38 20

4 Καβάλα 37 20

5 Νέστος Χρυσούπολης 31 20

6 Άρης Αβάτου 29 20

7 Ορφέας Ξάνθης 28 20

-

8 ΑΕ Διδυμοτείχου 25 20

9 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21 20

10 Δόξα Προσκυνητών 16 20

11 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 13 20

12 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 9 20



2ος όμιλος - 27η αγωνιστική

Άρης Παλαιοχωρίου-Ηρακλής 0-0

Πιερικός-Αλμωπός Αριδαίας 1-0

ΑΠΕ Λαγκαδά-Καμπανιακός 4-0

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-Νάουσα 1-3

Κιλκισιακός-Αγροτικός Αστέρας 3-1

Εδεσσαϊκός-Μακεδονικός 2-1

ΑΟ Καρδίας-ΑΕ Καρίτσας 1-2

Ρεπό: Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Άρης Παλαιοχωρίου 58 26

-

2 Ηρακλής 56 25

3 Αλμωπός Αριδαίας 42 26

4 Μακεδονικός 41 25

5 Πιερικός 39 26

6 Εδεσσαϊκός 37 25

7 Νάουσα 34 25

8 ΑΠΕ Λαγκαδά 33 25

-

9 ΑΟ Καρδίας 33 25

10 Αγροτικός Αστέρας 33 25

11 Κιλκισιακός 30 25

12 ΑΕ Καρίτσας 28 25

13 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 25 25

14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18 25

15 Καμπανιακός 10 25



3ος όμιλος - 23η αγωνιστική

ΑΕΠ Καραγιαννίων-Νέος Αμφίλοχος 0-1

Ερμής Αμυνταίου-Τηλυκράτης 1-2

Σκουφάς Κομποτίου-Θεσπρωτός 0-2

Αστέρας Παραποτάμου-Δόξα Κρανούλας 0-1

Εθνικός Φιλιππιάδας-Μακεδονικός Φούφα 1-2

Πανλευκάδιος-Καστοριά 3-0 α.α.

Ρεπό: ΑΕ Λευκίμμης



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Τηλυκράτης 45 22

-

2 Νέος Αμφίλοχος 40 21

3 Μακεδονικός Φούφα 40 21

4 Ερμής Αμυνταίου 39 22

5 Θεσπρωτός 35 21

6 ΑΕ Λευκίμμης 35 21

7 Δόξα Κρανούλας 31 21

-

8 Εθνικός Φιλιππιάδας 27 21

9 ΑΕΠ Καραγιαννίων 24 22

10 Πανλευκάδιος 19 21

11 Σκουφάς Κομποτίου 18 21

12 Αστέρας Παραπόταμου 14 21

13 Καστοριά 9 21



4ος όμιλος - 23η αγωνιστική

Οπούντιος Μαρτίνου-Ρήγας Φεραίος 1-2

Ολυμπιακός Βόλου-Αμβρυσσέας Διστόμου 3-0

ΑΟ Σελλάνων-Αστέρας Ιτέας 1-0

Αχιλλέας Φαρσάλων-Διγένης Νεοχωρίου 1-1

ΓΣ Αλμυρού-Νίκη Βόλου 1-0

ΑΟ Θήβα-ΑΠΟΚ Βελούχι 3-1

Ρεπό: ΝΠΣ Βόλος



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 ΝΠΣ Βόλος 56 21

-

2 Νίκη Βόλου 39 21

3 ΓΣ Αλμυρού 39 21

4 Αστέρας Ιτέας 35 21

5 ΑΟ Θήβα 33 21

6 Ολυμπιακός Βόλου 33 22

7 Αμβρυσσέας Διστόμου 31 22

-

8 ΑΟ Σελλάνων 31 21

9 Ρήγας Φεραίος 28 21

10 Αχιλλέας Φαρσάλων 20 21

11 Διγενής Νεοχωρίου 20 21

12 Οπούντιος Μαρτίνου 15 22

13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6 21



5ος όμιλος - 19η αγωνιστική

Παλληξουριακός-Ζάκυνθος 1-3

Πανηλειακός-Λεωνίδιο 4-1

Παναρκαδικός-Καλαμάτα 0-0

ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Αμαλιάδας 0-2

Διαγόρας Βραχνεΐκων-Αστέρας Βλαχιώτη 2-1

Τσικλητήρας-Αχαϊκή 0-1



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αστέρας Αμαλιάδας 43 19

-

2 Αστέρας Βλαχιώτη 41 19

3 Πανηλειακός 33 19

4 Καλαμάτα 32 19

5 Παναρκαδικός 30 19

6 ΠΑΟ Βάρδας 27 19

7 Διαγόρας Βραχνέικων 26 19

-

8 Αχαϊκή 25 19

9 Ζάκυνθος 1961 22 19

10 Τσικλητήρας Πύλου 21 19

11 Παλληξουριακός 10 19

12 Λεωνίδιο 2 19



6ος όμιλος - 19η αγωνιστική

Διαγόρας Ρόδου-Εθνικός 1-1

ΑΟ Ζευγολατιού-ΑΠΟ Κερατσίνι 0-1

Ιωνικός-Πέλοπας Κιάτου 4-1

Προοδευτική-Ρόδος 1-0

ΑΟ Λουτράκι-Ιάλυσος 1-3

Ρεπό: Ασπρόπυργος



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Προοδευτική 35 18

-

2 Εθνικός 34 17

3 Ιάλυσος 33 18

4 Διαγόρας Ρόδου 30 17

5 ΑΠΟ Κερατσίνι 29 17

6 Ρόδος 25 17

7 Ιωνικός 23 17

-

8 Ασπρόπυργος 21 17

9 ΑΟ Λουτράκι 19 18

10 Πέλοπας Κιάτου 9 17

11 ΑΟ Ζευγολατιού 3 17



7ος όμιλος - 19η αγωνιστική

Ερμής Κιβερίου-Αιολικός 0-2

Διαγόρας Αγίας Παρασκευής-Παναργειακός 2-0

Θύελλα Ραφήνας-Πανθηραϊκός 1-2

Αήττητος Σπάτων-Τριγλία Ραφήνας 5-1

ΑΟ Χαλκίς-ΑΕ Ερμιονίδας 0-1

Ρεπό: Ταμυναϊκός



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αήττητος Σπάτων 40 18

-

2 ΑΕ Ερμιονίδας 28 18

3 ΑΟ Χαλκίς 26 18

4 Αιολικός 26 17

5 Πανθηραϊκός 25 17

6 Θύελλα Ραφήνας 23 17

7 Παναργειακός 23 17

-

8 Ερμής Κιβερίου 21 17

9 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 21 17

10 Τριγλία Ραφήνας 18 17

11 Ταμυναϊκός 8 17



8ος όμιλος - 19η αγωνιστική

Ηρόδοτος-Κηφισιά 2-1

Ατσαλένιος-Φωστήρας 1-0

ΑΕ Μυλοποτάμου-Αιγάλεω 4-2

ΟΦ Ιεράπετρας-Ερμής Ζωνιανών 2-1

Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος 0-2

Ρεπό: ΑΟ Παλαιόχωρας



Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρόδοτος 38 18

-

2 Αιγάλεω 32 17

3 ΑΟ Παλαιόχωρας 26 17

4 Ατσαλένιος 24 18

5 Ηλυσιακός 23 17

6 ΟΦ Ιεράπετρας 23 17

7 ΑΕ Μυλοποτάμου 19 17

-

8 Άγιος Ιερόθεος 19 17

9 Φωστήρας 18 18

10 Κηφισιά 17 17

11 Ερμής Ζωνιανών 12 17

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24