Στα μπαράζ ανόδου Εθνικός Πειραιά και Αστέρας Αμαλιάδας

Εθνικός

Ο Εθνικός νίκησε 1-0 τη Ρόδο, εξασφάλισε την πρωτιά και πάει στα μπαράζ ανόδου, οδηγώντας στον υποβιβασμό τους νησιώτες. Πρώτιά και για τον Αστέρα Αμαλιάδας, 2-0 τη Ζάκυνθο. Στο τοπικό Νάουσα, Θήβα και Φωστήρας. Σωτηρία για Ιωνικό.

Έγιναν γνωστές και οι δύο τελευταίες ομάδες που μπαίνουν στα μπαράζ για την άνοδο στη Football League. Στον 6ο όμιλο ο Εθνικός ήθελε νίκη και ισοπαλία για να εξασφαλίσει την πρώτη θέση. Εντέλει επικράτησε 1-0 στο νησί των Ιπποτών με γκολ του Μακρυγιάννη στο 96' και ενώ τα "ελάφια", που με την ήττα υποβιβάστηκαν, έμειναν με οκτώ παίκτες, καθώς αποβλήθηκαν οι Κουρούπης (41' ), Αποστολου (77') και Μκρτσιάν (83').

Ο Αστέρας Αμαλιάδας στον 5ο όμιλο έκοψε πρώτος το νήμα μετά την επικράτησή του κόντρα στη Ζάκυνθο με 2-0 (63' πεν Κέρι, 86' Μαρουκάκης). Υπενθυμίζεται ότι στα playoffs ανόδου έχουν ήδη περάσει οι Απόλλων Παραλιμνίου, Ηρακλής, Τηλυκράτης, ΝΠΣ Βόλος, Αήττητος Σπάτων και Ηρόδοτος. Ο Φωστήρας υποβιβάστηκε στο τοπικό, το ίδιο και η Νάουσα και η Θήβα. Ο Ιωνικός, αντίθετα, κρατήθηκε στην κατηγορία.

 

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

 

Ρόδος: Παναγόπουλος, Ιμεραλιλάι (80' Τάχος), Κουρούπης, Μκρτσιάν, Άλμπι, Αποστόλου, Πότσι (55' Βολονάκης), Πινδώνης, Αυγενικού, Μυλωνάς, Λέκκας

Εθνικός: Σικαλιάς, Στασινός, Βλάχος, Κρητικός, Ρούσσης, Κατίδης, Δωματάς (90+1' Μακρυγιάννης), Κωνσταντίνου, Γκέσιος (64' Κατσικοκέρης), Τεγούσης (52' Μισέλ), Παυλάκης

 

Φωστήρας (Π. Ανδράλας): Αθανασόπουλος, Χουστουλάκης, Πρίκας (81’ Παρασκευόπουλος), Παϊκόπουλος, Μανδύλης, Παπανικολάου (31’ Κόλιας), Νάστος, Πίσσας, Δρόσης, Δωροβίνης, Σίμωσης (70’ Στρίγγας)

Ερμής Ζωνιανών (Δ. Βολονάκης): Γιαννόπουλος, Ρουμπάκης, Πρωτογεράκης (65’ Κοτζαδάκης), Χατζηβασίλης (75’ Λεμετιέρ), Ακασού, Γιακουμάκης, Σκουτέλης, Σταθόγλου, Ηλιόπουλος, Πλουσής, Γεμιστός

 

Ηρακλής: Αμπάρης, Ρεβυθόπουλος, Κυριακίδης, Κωστούλας, Καραντασιάδης, Παναγιωτούδης, Καζναφέρης, Ται, Παπαδόπουλος, Ρόβας,Πτηνόπουλος

Εδεσσαϊκός: Βολτσης, Ουζούνης, Κιόρτσης, Μωυσίδης, Χαραβητίδης, Παπαγεωργιου ταουσιάνης, Σκαθαρούδης, Καράμπελας, Ντόγος.

 

Ολυμπιακός Βόλου: Κωνσταντίνου, Σάββας, Γελαδάρης (77′ Αγγελής), Νόνης, Παπαϊωάννου, Ρόκας (70′ Ευθυμιάδης), Λούγκος, Δ. Κόκας, Χρήστου (66′ Μπέικος), Διβανές, Καμπλιώνης (47’ Σέττος).

ΓΣ Αλμυρού: Σταυράκης (46′ Κοντογιωργάκης), Γκατζούλης, Μπαρούτας, Σαββίδης, Χολέβας, Αλεξανδρής (57’ Μπιρμπίλης), Κιπτίου, Στουρνάρας, Φλίγκος, Σκοπελίτης (62′ Τσιουρής), Κοντοβάς (39’ λ.τρ. Κρανάς).

 

Ζάκυνθος: Λάλι, Κίτος, Τριανταφυλλίδης, Κυριάζος, Ράδης, Πέττας, Μαρίνος, Ντάσης (66' Άμος), Τσουκαλάς (69' λ.τρ. Παπαδόπουλος), Σκοζάϊ, Βαρότσης

Αστέρας Αμαλιάδας: Τσάμης, Μπουντόπουλος (56' Κυριάκος), Παπαδόπουλος, Ρόβας, Παγώνης (15' λ.τρ. Μπαρμπαρούσης), Κασνέτση, Μπουζούρας, Μπανούσης, Μαρουκάκης, Κέρι, Τόρες

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

 

1ος όμιλος - 22η αγωνιστική

ΑΕ Διδυμοτείχου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0

Αετός Ορφανού-Νέστος Χρυσούπολης 1-0

Άρης Αβάτου-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 0-3

Δόξα Προσκυνητών-Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 3-1

Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου-ΑΟ Καβάλας 0-2

Ελπίδα Σκουτάρεως-Ορφέας Ξάνθης 0-1

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Απόλλων Παραλιμνίου 48 22

-

2 Αετός Ορφανού 42 23

Καβάλα 41 22

4 Ελπίδα Σκουτάρεως 39 22

5 Ορφέας Ξάνθης 32 26

Νέστος Χρυσούπολης 32 22

7 Άρης Αβάτου 32 22

-

8 ΑΕ Διδυμοτείχου 31 22

9 Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 21 22

10 Δόξα Προσκυνητών 20 22

11 Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 19 22

12 Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 10 22

 

2ος όμιλος - 30ή αγωνιστική

ΑΠΕ Λαγκαδά-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 8-0

Πιερικός-Κιλκισιακός 0-0

Ηρακλής-Εδεσσαϊκός 3-1

Αλμωπός Αριδαίας-ΑΟ Καρδίας 0-1

Καμπανιακός-ΑΕ Καρίτσας 3-2

Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Μακεδονικός 0-1

Νάουσα-Αγροτικός Αστέρας 1-1

Ρεπό: Άρης Παλαιοχωρίου

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρακλής 65 28

-

2 Άρης Παλαιοχωρίου 61 28

3 Μακεδονικός 47 28

4 Αλμωπός Αριδαίας 42 28

5 Εδεσσαϊκός 41 28

6 Πιερικός 40 28

7 Αγροτικός Αστέρας 40 28

8 ΑΠΕ Λαγκαδά 39 28

-

9 Νάουσα 39 28

10 Κιλκισιακός 37 28

11 ΑΟ Καρδίας 37 28

12 ΑΕ Καρίτσας 28 28

13 Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 25 28

14 Φίλιππος Αλεξάνδρειας 18 28

15 Καμπανιακός 16 28

 

3ος όμιλος - 26η αγωνιστική

Σκουφάς Κομποτίου-Αστέρας Παραπόταμου 3-0

Ερμής Αμυνταίου-Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0

Νέος Αμφίλοχος-Πανλευκάδιος 2-2

Θεσπρωτός-Μακεδονικός Φούφα 3-0

Δόξα Κρανούλας-ΑΕ Λευκίμμης 1-0

Τηλυκράτης-Καστοριά 3-0 α.α.

Ρεπό: ΑΕΠ Καραγιαννίων

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Τηλυκράτης 51 24

-

2 Νέος Αμφίλοχος 47 24

3 Μακεδονικός Φούφα 46 24

4 Ερμής Αμυνταίου 45 24

5 Θεσπρωτός 42 24

6 ΑΕ Λευκίμμης 41 24

7 Δόξα Κρανούλας 37 24

-

8 ΑΕΠ Καραγιαννίων 27 24

9 Εθνικός Φιλιππιάδας 27 24

10 Πανλευκάδιος 21 24

11 Σκουφάς Κομποτίου 21 24

12 Αστέρας Παραπόταμου 14 24

13 Καστοριά 9 24

 

4ος όμιλος - 26η αγωνιστική

ΑΟ Σελλάνων-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0

Ολυμπιακός Βόλου- ΓΣ Αλμυρού 2-0

Ρήγας Φεραίος-ΑΟ Θήβα 0-0

Αμβρυσσέας Διστόμου-ΑΠΟΚ Βελούχι 3-1

Αστέρας Ιτέας-Νίκη Βόλου 0-1

Διγενής Νεοχωρίου-ΝΠΣ Βόλος 0-4

Ρεπό: Οπούντιος Μαρτίνου

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 ΝΠΣ Βόλος 63 24

-

2 Νίκη Βόλου 46 24

3 Αστέρας Ιτέας 41 24

4 ΓΣ Αλμυρού 40 24

5 Ολυμπιακός Βόλου 39 24

6 Αμβρυσσέας Διστόμου 37 24

7 ΑΟ Σελλάνων 35 24

-

8 Ρήγας Φεραίος 35 24

9 ΑΟ Θήβα 34 24

10 Διγενής Νεοχωρίου 24 24

11 Αχιλλέας Φαρσάλων 20 24

12 Οπούντιος Μαρτίνου 16 24

13 ΑΠΟΚ Βελούχι 6 24

 

5ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Τσικλητήρας Πύλου-Παναρκαδικός 0-3

Πανηλειακός-ΠΑΟ Βάρδας 2-3

Παλληξουριακός-Διαγόρας Βραχνέικων 1-4

Αχαϊκή-Αστέρας Βλαχιώτη δ.δ.

Ζάκυνθος-Αστέρας Αμαλιάδας 0-2

Λεωνίδιο-Καλαμάτα 1-1

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αστέρας Αμαλιάδας 50 22

-

2 Αστέρας Βλαχιώτη 45 21

3 Πανηλειακός 39 22

4 Παναρκαδικός 36 22

5 Καλαμάτα 34 22

6 Διαγόρας Βραχνέικων 33 22

7 ΠΑΟ Βάρδας 33 22

-

8 Αχαϊκή 28 21

9 Ζάκυνθος 25 22

10 Τσικλητήρας Πύλου 21 22

11 Παλληξουριακός 13 22

12 Λεωνίδιο 3 22

 

6ος όμιλος (22η αγωνιστική)

ΑΟ Λουτράκι-Διαγόρας Ρόδου 0-2

Ιάλυσος-Πέλοπας Κιάτου διακοπή

ΑΟ Ζευγολατιού-Ιωνικός 1-2

Ρόδος-Εθνικός 0-1

ΑΠΟ Κερατσίνι-Ασπρόπυργος 1-2

Ρεπό: Προοδευτική

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Εθνικός 43 20

-

2 Προοδευτική 41 20

3 ΓΑΣ Ιάλυσος 36 20

4 Διαγόρας Ρόδου 36 20

5 ΑΠΟ Κερατσίνι 32 20

6 Ασπρόπυργος 30 20

7 Ιωνικός 29 20

-

8 Ρόδος 28 20

9 ΑΟ Λουτράκι 19 20

10 Πέλοπας Κιάτου 9 20

11 ΑΟ Ζευγολατιού 3 20

 

7ος όμιλος (22η αγωνιστική)

Ερμής Κιβερίου-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 1-0

ΑΟ Χαλκίς-Θύελλα Ραφήνας 2-1

Τριγλία Ραφήνας-Πανθηραϊκός 1-2

ΑΕ Ερμιονίδας-Παναργειακός 1-0

Αιολικός-Ταμυναϊκός 3-0 α.α.

Ρεπό: Αήττητος Σπάτων

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Αήττητος Σπάτων 43 20

-

2 Πανθηραϊκός 32 20

3 ΑΟ Χαλκίς 32 20

4 ΑΕ Ερμιονίδας 31 20

5 Αιολικός 30 20

6 Θύελλα Ραφήνας 29 20

7 Παναργειακός 27 20

-

8 Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 25 20

9 Ερμής Κιβερίου 24 20

10 Τριγλία Ραφήνας 21 20

11 Ταμυναϊκός 8 20

 

8ος όμιλος (22η αγωνιστική)

ΑΕ Μυλοποτάμου-ΟΦ Ιεράπετρας 0-3

Ατσαλένιος-Ηλυσιακός 1-0

Κηφισιά-Άγιος Ιερόθεος 2-2

Φωστήρας-Ερμής Ζωνιανών 2-1

Αιγάλεω-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0

Ρεπό: Ηρόδοτος

 

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

1 Ηρόδοτος 44 20

-

2 Αιγάλεω 36 20

3 ΟΦ Ιεράπετρας 30 20

4 Ηλυσιακός 27 20

5 Ατσαλένιος 27 20

6 Άγιος Ιερόθεος 26 20

-

7 ΑΟ Παλαιόχωρας 26 20

8 Φωστήρας 22 20

9 Κηφισιά 21 20

10 ΑΕ Μυλοποτάμου 19 20

11 Ερμής Ζωνιανών 15 20

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

BTS: Το νέο πορνό που σαρώνει το Ίντερνετ

Αυτό που ψάχνουν οι περισσότεροι σήμερα είναι η πορνογραφία πίσω από την πορνογραφία.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24