Το πρόγραμμα της Football League 2018-2019

Μπάλα, κλήρωση

Η Football League 2018-2019 δεν είναι βέβαιο πότε θα ξεκινήσει, αλλά το μεσημέρι της Τετάρτης (3/10) πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος. Αναλυτικά το πρόγραμμα.

Οι 16 ομάδες της Football League 2018-2019 μπήκαν στην κληρωτίδα και καταρτίστηκε το πρόγραμμα για τη νέα αγωνιστική περίοδο. Η σέντρα δεν είναι βέβαιο πότε θα πραγματοποιηθεί, εξαιτίας του θέματος των τηλεοπτικών δικαιωμάτων και της πρότασης της ΕΡΤ, που δεν έχει ξεκαθαρίσει.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ακόμα και η πραγματοποίηση της κλήρωσης τέθηκε σε ψηφοφορία και με ψήφους 8-6 αποφασίστηκε να γίνει, χωρίς να οριστεί ημερομηνία έναρξης του πρωταθλήματος και μάλιστα να μην υπάρχει καμία ημερομηνία στο πρόγραμμα.

Ειδικά κλειδάριθμο πήραν Ηρόδοτος και Εργοτέλης, ομάδες του Ηρακλείου, αλλά και οι ΑΟΧ Κισσαμικός - Πλατανιάς, καθώς χρησιμοποιούν το ίδιο γήπεδο στα Χανιά. Ο Απόλλων Πόντου ζήτησε να δώσει εκτός έδρας τα δύο πρώτα του παιχνίδια, λόγω προβλήματος στην σπορά του γηπέδου.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ FOOTBALL LEAGUE

1 αγωνιστική 16

Σπάρτη – ΑΟΧ Κισσαμικός

Παναχαϊκή – Αιγινιακός

Εργοτέλης – Απόλλων Πόντου

Απόλλων Λάρισας – Κέρκυρα

Τρίκαλα – Δόξα Δράμας

Ηρακλής – Ηρόδοτος

Βόλος – Καραϊσκάκης

Πλατανιάς – Αήττητος Σπάτων



2 αγωνιστική 17

Παναχαϊκή – Σπάρτη

ΑΟΧ Κισσαμικός – Εργοτέλης

Αιγινιακός – Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Πόντου – Τρίκαλα

Κέρκυρα – Ηρακλής

Δόξα Δράμας – Βόλος

Ηρόδοτος – Αήττητος Σπάτων

Καραϊσκάκης – Πλατανιάς



3 αγωνιστική 18

Σπάρτη – Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας – Παναχαϊκή

Τρίκαλα – ΑΟΧ Κισσαμικός

Ηρακλής – Αιγινιακός

Βόλος – Απόλλων Πόντου

Αήττητος Σπάτων – Κέρκυρα

Πλατανιάς – Απόλλων Πόντου

Ηρόδοτος – Καραϊσκάκης



4 αγωνιστική 19

Απόλλων Λάρισας – Σπάρτη

Εργοτέλης – Τρίκαλα

Παναχαϊκή – Ηρακλής

ΑΟΧ Κισσαμικός – Βόλος

Αιγινιακός – Αήττητος Σπάτων

Απόλλων Πόντου – Πλατανιάς

Κέρκυρα – Καραϊσκάκης

Δόξα Δράμας – Ηρόδοτος



5 αγωνιστική 20

Σπάρτη – Τρίκαλα

Ηρακλής – Απόλλων Λάρισας

Βόλος – Εργοτέλης

Αήττητος Σπάτων – Παναχαϊκή

Πλατανιάς – ΑΟΧ Κισσαμικός

Καραϊσκάκης – Αιγινιακός

Ηρόδοτος – Απόλλων Πόντου

Κέρκυρα – Δόξα Δράμας



6 αγωνιστική 21

Ηρακλής – Σπάρτη

Τρίκαλα – Βόλος

Απόλλων Λάρισας – Αήττητος Σπάτων

Εργοτέλης – Πλατανιάς

Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης

ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρόδοτος

Αιγινιακός – Δόξα Δράμας

Απόλλων Πόντου – Κέρκυρα



7 αγωνιστική 22

Σπάρτη – Βόλος

Αήττητος Σπάτων – Ηρακλής

Πλατανιάς – Τρίκαλα

Καραϊσκάκης – Απόλλων Λάρισας

Ηρόδοτος – Εργοτέλης

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή

Κέρκυρα – ΑΟΧ Κισσαμικός

Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου



8 αγωνιστική 23

Αήττητος Σπάτων – Σπάρτη

Βόλος – Πλατανιάς

Ηρακλής – Καραϊσκάκης

Τρίκαλα – Ηρόδοτος

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας

Εργοτέλης – Κέρκυρα

Παναχαϊκή – Απόλλων Πόντου

ΑΟΧ Κισσαμικός – Αιγινιακός



9 αγωνιστική 24

Σπάρτη – Πλατανιάς

Καραϊσκάκης – Αήττητος Σπάτων

Ηρόδοτος – Βόλος

Δόξα Δράμας – Ηρακλής

Κέρκυρα – Τρίκαλα

Απόλλων Πόντου – Απόλλων Λάρισας

Αιγινιακός – Εργοτέλης

ΑΟΧ Κισσαμικός – Παναχαϊκή



10 αγωνιστική 25

Καραϊσκάκης – Σπάρτη

Πλατανιάς – Ηρόδοτος

Αήττητος Σπάτων – Δόξα Δράμας

Βόλος – Κέρκυρα

Ηρακλής – Απόλλων Πόντου

Τρίκαλα – Αιγινιακός

Απόλλων Λάρισας – ΑΟΧ Κισσαμικός

Εργοτέλης – Παναχαϊκή



11 αγωνιστική 26

Σπάρτη – Ηρόδοτος

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης

Κέρκυρα – Πλατανιάς

Απόλλων Πόντου – Αήττητος Σπάτων

Αιγινιακός – Βόλος

ΑΟΧ Κισσαμικός – Ηρακλής

Παναχαϊκή – Τρίκαλα

Εργοτέλης – Απόλλων Λάρισας



12 αγωνιστική 27

Δόξα Δράμας – Σπάρτη

Ηρόδοτος – Κέρκυρα

Καραϊσκάκης – Απόλλων Πόντου

Πλατανιάς – Αιγινιακός

Αήττητος Σπάτων – ΑΟΧ Κισσαμικός

Βόλος – Παναχαϊκή

Ηρακλής – Εργοτέλης

Τρίκαλα – Απόλλων Λάρισας



13 αγωνιστική 28

Σπάρτη – Κέρκυρα

Απόλλων Πόντου – Δόξα Δράμας

Αιγινιακός – Ηρόδοτος

ΑΟΧ Κισσαμικός – Καραϊσκάκης

Παναχαϊκή – Πλατανιάς

Εργοτέλης – Αήττητος Σπάτων

Απόλλων Λάρισας – Βόλος

Τρίκαλα – Ηρακλής

 

14 αγωνιστική 29

Απόλλων Πόντου – Σπάρτη

Κέρκυρα – Αιγινιακός

Δόξα Δράμας – ΑΟΧ Κισσαμικός

Ηρόδοτος – Παναχαϊκή

Καραϊσκάκης – Εργοτέλης

Πλατανιάς – Απόλλων Λάρισας

Αήττητος Σπάτων – Τρίκαλα

Βόλος – Ηρακλής



15 αγωνιστική 30

Σπάρτη – Αιγινιακός

ΑΟΧ Κισσαμικός – Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή – Κέρκυρα

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας – Ηρόδοτος

Τρίκαλα – Καραϊσκάκης

Ηρακλής – Πλατανιάς

Βόλος – Αήττητος Σπάτων

Photo credits: Eurokinissi

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Η Desiree Akhavan ξέρει τι κάνει μια λεσβιακή σκηνή πραγματικά σέξι

Μιλήσαμε με τη σκηνοθέτιδα του 'Miseducation of Cameron Post' για το πώς έφτιαξε μία ταινία για κλινικές 'θεραπείας' ομοφυλοφίλων στην Αμερική του Trump, την ανώμαλη προσγείωσή της μετά το μεγάλο βραβείο του Φεστιβάλ Sundance, και το κλειδί για μια αυθεντική, λεσβιακή ερωτική σκηνή.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24