FOOTBALL LEAGUE

"Πάρτι" στο Γεντί Κουλέ ο ΟΦΗ, 4-0 τον Αγροτικό

ΟΦΗ EUROKINISSI SPORTS

Ο ΟΦΗ ήταν καταιγιστικός στο "Γεντί Κουλέ και συνέτριψε 4-0 τον Αγροτικό Αστέρα για την 25η αγωνιστική της Stoiximan.gr Football League. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο μέρος. Τέταρτη σερί νίκη για τους Κρητικούς και μηδέν γκολ παθητικό.

Στην τέταρτη διαδοχική του νίκη στη Stoiximan.gr Football League προχώρησε το απόγευμα του Σαββάτου (8/4) ο ΟΦΗ. Μετά το 0-2 επί του ΑΟΧ, το 1-0 σε βάρος της Καλλιθέας και το 0-3 κόντρα στον Παναιγιάλειο, ήρθε το άνετο 4-0 επί του Αγροτικού Αστέρα, για την 25η αγωνιστική.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου ήταν ισοπεδωτική στο πρώτο 45λεπτο, κατά το οποίο σημειώθηκαν και τα τέσσερα τέρματα. Ακόμα πιο αξιοσημείωτο ότι το 3-0 είχε γίνει στο 19ο λεπτό. Τέσσερα γκολ σε πρώτο μέρος είχε να βάλει ο ΟΦΗ από τις 30 Σεπτεμβρίου 2007, όταν είχε επικρατήσει 4-1 του Εργοτέλη για τη Super League.

Από την άλλη μεριά ο Αγροτικός υπέστη την τέταρτη διαδοχική ήττα και τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος είχε να δεχτεί από τις 28 Μαΐου 2008, από την Καλλιθέα. Η ομάδα του Ευόσμου προβλημάτισε έντονα ε την απόδοσή της, ειδικά στα πρώτα λεπτά. Σε εξαιρετική κατάσταση για τον ΟΦΗ ο επιθετικός του, Δημήτρη Μάνος.

FOOTBALL LEAGUE / ΟΦΗ - ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΡΑΠΑΝΗΣ / Eurokinissi Sports) EUROKINISSI SPORTS

Ο 22χρονος επιθετικός έχει επτά γκολ και δύο ασίστ στα τελευταία οκτώ ματς που έχει παίξει, αλλά και επτά γκολ στα επτά τελευταία ως βασικός. Ο Μάνος είχε κάνει το 2-0 στο 18'. Το σκορ είχε ανοίξει ο Πάγκαλος στο 4', το 3-0 έγινε στο 19' από τον Μητρόπουλο, ενώ ο Πάγκαλος και πάλι στο 42' διαμόρφωσε το 4-0.

Η ΔΙΑΤΑΞΗ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

Ο ΟΦΗ μετά το νέο τρίποντο που εξασφάλισε πήγε στους 51 βαθμούς και είναι στο -2 από τον τρίτο Άρη, ο οποίος έχει και ματς λιγότερο. Ο Αγροτικός Αστέρας έμεινε στους 37 βαθμούς και συνεχίζει να προβληματίζει με την απόδοσή του, παρότι το ξεκίνημα στο πρωτάθλημα ήταν εξαιρετικό.

Τα στατιστικά του αγώνα

Σημειώνεται ότι το πρώτο γκολ του ΟΦΗ αφιερώθηκε στον άτυχο Μανώλη Φαζό, ο οποίος υπέστη ρήξη χιαστού στην εκτός έδρας νικηφόρα αναμέτρηση απέναντι στον Παναιγιάλειο.

Η λεπτό προς λεπτό εξέλιξη της αναμέτρησης

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Παντίδος, Κομεσίδης, Χαντί (85' Βρεττός), Νάστος, Μητρόπουλος (64' Χύσι), Πάγκαλος, Μιλοσάβλιεφ (71' Μπουρσέλης), Μάνος.

ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Καραμπετάκης): Γουναρίδης, Αργυρίου, Γκότοβος, Μπουτζίκος, Ουνγιαλίδης (63' Γκέκας), Κουκόλης, Τάι (46' Μέρντοβιτς), Τεγούσης, Χατζής, Τριανταφυλλάκος (70' Γκέσιος), Φίλιπε.

Διαιτητής: Κοσικίδης (Αθηνών)

Βοηθοί: Γιαννίκος (Πειραιά), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)