FOOTBALL LEAGUE

Football League: Το γκολ-οφσάιντ των Τρικάλων που μέτρησε

Τα Τρίκαλα άνοιξαν το σκορ δυο λεπτά μετά από την έναρξη του ματς με τη Βέροια με γκολ που κακώς μέτρησε καθώς ο σκόρερ, Χαράλαμπος Οικονομόπουλος, ήταν σε προφανή θέση οφσάιντ. (VIDEO)

Τα Τρίκαλα νίκησαν 2-1 τη Βέροια, προσπέρασαν την ομάδα της Ημαθίας, επέστρεψαν στις νίκες και ανέβηκαν στην κορυφή της Football League.

Η ομάδα από τη Θεσσαλία άνοιξε το σκορ μόλις δυο λεπτά μετά από την έναρξη του παιχνιδιού στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων. Το γκολ όμως κακώς μέτρησε - στη δεύτερη και τρίτη κατηγορία δεν υπάρχει η δυνατότητα χρήσης VAR - καθώς ο σκόρερ ήταν σε θέση οφσάιντ.

Όπως φαίνεται κι από το ριπλέι ο Χαράλαμπος Οικονομόπουλος ήταν πίσω από την άμυνα της Βέροιας όταν έφυγε η μπάλα από τα πόδια του Αριστείδη Λώττα. Δείτε τη φάση: