FOOTBALL LEAGUE

Football League: Μπλόκο στον Ασπρόπυργο για την Καβάλα

ΚΥΠΕΛΛΟ / ΚΑΒΑΛΑ - ΧΑΝΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI)
ΚΥΠΕΛΛΟ / ΚΑΒΑΛΑ - ΧΑΝΙΑ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΛΑΣΚΑΡΗΣ ΤΣΟΥΤΣΑΣ / EUROKINISSI) EUROKINISSI SPORTS

Ο Ασπρόπυργος νίκησε 1-0 την Καβάλα χάρη σε γκολ του Νέναντ Σρτέτσκοβιτς και πανηγύρισε το παρθενικό του τρίποντο, υποχρεώνοντας αντίθετα τους Αργοναύτες στην πρώτη τους ήττα.

Μετά την ισοπαλία κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου και την ήττα από την Τρίγλια, ήλθε η ώρα ο Ασπρόπυργος να πανηγυρίσει την πρώτη του νίκη στη Football League.

Υποδέχθηκε την Καβάλα και τη νίκησε 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Νέναντ Σρέτσκοβιτς στο 23ο λεπτό με πλασέ στην κίνηση. Οι Αργοναύτες ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά τα σουτ των Μαρκόπουλου και Γαβρηιλίδη δεν ήταν ικανά να παραβιάσουν την εστία του Παναγόπουλου.

Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την Καβάλα στην τρέχουσα σεζόν της τρίτης εθνικής κατηγορίας.

ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ (Γιώργος Βαζάκας):Παναγόπουλος, Γκουγκούδης, Ιωαννίδης (85’ Σταγάκης), Λογοθέτης, Ζώνας, Ζαχαρός, Κάκκο (76’ Στεφάνοβιτς), Γκατζολάρι, Βασιλείου (67’ Νικολακάκης), Ζγκούρη, Σρέτσκοβιτς.

ΚΑΒΑΛΑ (Παύλος Δερμιτζάκης):Δήμιζας, Παπαστεριανός, Γαβριηλίδης, Μαρκόπουλος, Κέρθι, Ορφανίδης, Καθάριος (76’ Παυλίδης), Στίκας, Μαϊδανός (67’ Αρναούτογλου), Παπαδόπουλος (52’ Μελισσόπουλος), Χαντί.