Δεύτερη "λευκή" ισοπαλία στη Θεσσαλία ο ΟΦΗ, 0-0 με τον ΑΟΤ

FOOTBALL LEAGUE // ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ - ΟΦΗ
(EUROKINISSI/ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ)
Τσίπρας, ΟΦΗ, Τρίκαλα EUROKINISSI SPORTS

Μετά το 0-0 στην Καρδίτσα με την Αναγέννηση, ο ΟΦΗ απέσπασε και δεύτερη "λευκή" ισοπαλία, αυτή τη φορά με τον ΑΟ Τρίκαλα, που ήταν ανώτερος. (PHOTO, VIDEO).

Στο περιθώριο της 2ης αγωνιστικής ο ΟΦΗ έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Στο πλαίσιο της 4ης "στροφής", η ομάδα του Ηρακλείου πήρε και δεύτερο τέτοιο αποτέλεσμα , αυτή τη φορά στα Τρίκαλα. Ο ΑΟΤ ήταν καλύτερος, κατέγραψε 15 τελικές, αλλά ο Στρέζος κράτησε απαραβίαστη την εστία του.

Οι Θεσσαλοί αναζητούσαν την πρώτη τους νίκη στη Football League, αλλά απέτυχαν να την κατακτήσουν, αφού οι Κρητικοί με καλή αμυντική λειτουργία και με τον σταθερό τους γκολκίπερ κράτησαν το μηδέν. Οι φιλοξενούμενοι πραγματοποίησαν μόλις τέσσερις τελικές, καλύτερη από τις οποίες ήταν αυτή του 78', όταν ο Παπαστεριανός πλάσαρε από θέση βολής, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο πρώτο μέρος οι "κυανέρυθροι" έφτασαν κοντά στο γκολ στα τελευταία λεπτά του, όταν στο 43' ο Καπός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στρέζο, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης αστόχησε με κεφαλιά. Στο δεύτερο μισό δεν έγιναν κλασικές ευκαιρίες, παρότι και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν υπεροχή.

ΟΦΗ, Τρίκαλα EUROKINISSI SPORTS

Ο ΟΦΗ για δεύτερο σερί εκτός έδρας παιχνίδι δεν κατόρθωσαν να αποσπάσουν τρίποντο, παρότι προέρχονταν από το εμφατικό 6-0 επί του Αιγινιακού. Ο ΑΟΤ σε τέσσερα ματς, από την άλλη, μετρά δύο ισοπαλίες και δύο ήττες και παραμένει χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα.

(τα στατιστικά της αναμέτρησης)

Πατήστε εδώ και θυμηθείτε τη λεπτό προς λεπτό εξέλιξη της αναμέτρησης

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Βέρτζος, Ανδρεόπουλος, Τσιάρας (78' Μίλιεβιτς), Καπός, Τσίπρας (71' Μπουντόπουλος), Τζόκιτς (62' Γροντής), Ντίνας.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κομεσίδης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Παπαστεριανός, Παπατόλιος (80' Ρούσσος), Νάστος, Ορτέγκα, Χαντί, Μάνος (46' Όγκμποε), Κουσκουνάς (66' Κουτσιανικούλης).

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)

Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτ. Αττικής), Παπαδημητρίου (Θεσσαλίας)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 18 Νοεμβρίου

Τρίκαλα –ΟΦΗ 0-0

Κυριακή 19 Νοεμβρίου

Παναχαϊκή – ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Γήπεδο Παναχαϊκής)

Εργοτέλης –Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Παγκρήτιο)

Καραϊσκάκης –Σπάρτη (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Καλλιθέα– Δόξα Δράμας (15:00, Ελευσίνα)

Απόλλων Λάρισας -Πανσερραϊκός (15:00, Αλκαζάρ)

Απόλλων Πόντου- Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Αιγινιακός -Παναιγιάλειος (15:00, «Γ.Παραλυκίδης»)

• Ο αγώνας μεταξύ της ΠΑΕ Αχαρναϊκός- ΠΑΕ Βέροια δεν θα διεξαχθεί μετά την αποβολή της ΠΑΕ Αχαρναϊκός από το πρωτάθλημα της Football League κατά την συνεδρίαση του Δ.Σ. την 14/11/2017.