Αναγέννηση Καρδίτσας-Ζάκυνθος 2-0

Με γκολ των Μπουντούρη και Ρόβα η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε με 2-0 την Ζάκυνθο στο ματς που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική της Football League. Δείτε τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα.

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Football League η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία επικράτησε με 2-0 της Ζακύνθου στο ματς που ολοκλήρωσε την 1η αγωνιστική.

Η Αναγέννηση μπροστά σε 2.500 φιλάθλους της πήρε το "τρίποντο" με τα γκολ των Μπουντούρη στο 24' και του Ρόβα στο 64'.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη στην μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους οι οποίοι έδειξαν πως θέλουν ακόμη δουλειά.

Δείτε εδώ το LIVE της αναμέτρησης

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:

1ος όμιλος

Παρασκευή (27/9)

Βύζας Μεγάρων-Πανηλειακός 1-2

(44' Αρναρέλης- 4' Κωνσταντινίδης, 31΄Καλαϊτζίδης)

Ο Πανηλειακός έχει δύο δοκάρια με τον Πίγκλα (18') και τον Νάστο (66').

Βύζας Μεγάρων: Λούκιτς, Ταμπάκης, Μανδύλης, Παπαευθυμίου, Γιάντριτς, Μπέλερης (46' Δημόπουλος), Ιερ. Μαζιώτης, Αρναρέλης, Γκαϊδατζής, Νικολέτος (75' Αλ. Μαζιώτης), Λέκκας (50' λ.τρ. Σπανός).

Πανηλειακός: Πίτκας, Θωμόπουλος, Σαραμαντάς, Λίτσος, Κοτσώνης, Λιόσης, Πίγκλα (81' Χαλούλος), Νάστος, Μπιντάνγκ, Κωνσταντινίδης (86' Σταματής), Καλαϊτζίδης (74' Mαρτίνος).

Κυριακή (29/9)

Ηρακλής Ψαχνών-ΑΟ Χανιά 2-1

(3' Tζιμόντσι, 70'Τριανταφύλλου-29' Τσάτσος)

Στο 5' ο Ηρακλής Ψαχνών έχασε πέναλτι με τον Τριανταφύλλου, ενώ στο 84' ο ΑΟ Χανιά είχε δοκάρι με τον Λουκίνα.

Ηρακλής Ψαχνών: Πουρής (30' λ.τρ. Αθανασόπουλος), Στουρνάρας, Φοντακάρο, Τζανής, Παλαιολόγος, Τσιμότζι, Μπακομήτρος, Κοιλιάρας (81ʼ Γκεμίσης), Ντάνιελ, Κρητικός, Τριανταφύλλου.

ΑΟ Χανιά: Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Μανωλάς (68' Μποτωνάκης, 78ʼ Βασιλόγιαννης), Παπατζίκος, Πυθαρούλης, Τσάτσος, Πότσι (17' λ.τρ. Χατζηησαΐας), Τσαρτσαρής, Μπουντόπουλος, Λουκίνας, Πάγκαλος.

Αχαρναϊκός-Παναιγιάλειος 0-1

(46' Φλίγκος)

Αχαρναϊκός: Βασιλειάδης, Μωυσιάδης, Νιάρος, Ογκουνσότο, Παραράς, Ανδράλας, Αθανασόπουλος, Βλάχος (57' Ντάλας), Αναστασίου, Μιρτσέτα (74' Μάναλης), Σάνον (64' Νεόφυτος).

Παναιγιάλειος: Aνδρούτσος, Ακπαρίδης, Ιωάννου, Παπαχρήστος, Αγουρίδης, Γκοτσούλιας, Μαυρόπουλος, Μπούνας, Λαζανάς (94' Σανδραβέλης), Φλίγκος (87' Αλεξάντροβιτς), Σκαρτσίλας (76' Τ. Παπαδόπουλος).

Παναχαϊκή-Αστέρας Μαγούλας 1-1

(88' Λίτσης-5' πεν. Έβερετ)

Στο 78' αποβλήθηκε ο Έβερετ του Αστέρα Μαγούλας.

Παναχαϊκή: Λαζαρίδης, Σπίνουλας, Βιγιαρέχο, Μαραγκουδάκης (75' Λίτσης), Κοντογουλίδης, Κιάσσος, Γκαντιάγκα, Μπόζιτς (36' Σιτόε), Πλέγας (62' Βασιλαντωνόπουλος), Κωστόπουλος, Μπερτέν.

Αστέρας Μαγούλας: Κασμερίδης, Κοτίτσας, Πολίτης, Στρατομήτρος, Νόνης, Έβερετ, Κάστρο, Αλμίρ, Μαρτίνεζ (80' Σαμαρόπουλος), Κορνελάτος (86' Αντωνόπουλος), Δημητριάδης (58' Καπουράνης).

Δευτέρα (30/9)

Επισκοπή-Φωστήρας 3-0

(25' Σουμπασάκης, 28' Mανουσάκης, 83' Δελήμπασης)

Στο 30' αποβλήθηκε ο Βελονάκης της Επισκοπής.

Επισκοπή: Καλογεράκης, Μανουσάκης, Βιδάλης, Βουρβαχάκης, Σπαθάρας, Δελήμπασης, Πουλάκης (39' Σελινιωτάκης), Γκονζάλες, Βελονάκης, Σουμπασάκης (79' Μαρτσάκης), Τάντιτς (71' Τζέσι).=

Φωστήρας: Μοσχονάς, Κάργας (68' Τασουλής), Εμέκα, Ανδρίκος, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Μακρίδης (46' Σεχολάρι), Γιαννούλης (68' Λεοντίου), Παπαγιωτόπουλος, Κιμανί, Βούζας.

Φωκικός-Καλλιθέα 2-2

(43' Γουόρντεν, 50' Φράγκος-72' Καραλής, 74' Ατματσίδης)

Στο 40' ο Φωκικός είχε δοκάρι με τονβ Φράγκο, ενώ στο 82' αποβλήθηκε ο Γουόρντεν του Φωκικού και στο 84' ο Ατματσίδης της Καλλιθέας.

Φωκικός: Λανζάνο, Πεχλιβανόπουλος, Καλαγκάνης, Άλα, Θέος, Γουόρντεν, Σκαρίμπας, Αλβάρεζ, Ράντι, Σιμονιάν (50' λ.τρ. Πολυχρονακης), Φράγκος.

Καλλιθέα: Κατσούλης, Mουτσαφίδης, Παγώνης, Kαλαμιώτης, Φερέιρα, Xριστοφιλέας, Kατσικογιάννης (54' Καραλής), Φαμπρίς, Ατματσίδης, Πούλγκα, Χαϊκάλης.

Ολυμπιακός Βόλου –Γλυφάδα 4-1

(30' πεν. Ολίσε, 50' Μπρέσκα, 81' Κατσίκης, 87' Γιενκά-19΄Σμυρλής)

Στο 39' ο Ολυμπιακός Βόλου είχε δοκάρι με τον Μπρέσκα, ενώ στο 83' αποβλήθηκε ο Τζεχούα της Γλυφάδας.

Ολυμπιακός Βόλου: Γκίτκος, Γιαλούσης, Κατσιαρός, Αρβανίτης, Μελίσσης, Ρόκας, Ολίσε (57' Πινδώνης), Μπρέσκα, Ακόστα (69' Γιενγκά), Κατσίκης (87' Δεινόπαπας), Γκούρμα.

Γλυφάδα: Φερνάντες, Μπάρος, Δημακάκος (54' Γαλανόπουλος), Νατσούρας, Πίκον (83' Τζεχούα), Καμινιώτης, Γκέζος, Πορτίγια, Ευσταθίου, Σονγκό, Σμυρλής (68' Μουστάκης).

Βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 3

2. Επισκοπή 3

3. Ηρακλής Ψαχνών 3

4. Πανηλειακός 3

-------------------------------------------------

5. Παναιγιάλειος 3

6. Αστέρας Μαγούλας 1

7. Καλλιθέα 1

8. Παναχαϊκή 1

9. Φωκικός 1

10. Βύζας Μεγάρων 0

11. Αχαρναϊκός 0

-------------------------------------------------

12. ΑΟ Χανιά 0

13. Φωστήρας 0

14. Γλυφάδα 0

Επόμενη αγωνιστική (2η)

Παρασκευή (4/10)

Φωστήρας-Αχαρναϊκός (18.00, OTE TV)

Κυριακή (6/10)

Επισκοπή-Ηρακλής Ψαχνών (15.30)

ΑΟ Χανιά-Φωκικός (16.00)

Παναιγιάλειος-Βύζας Μεγάρων (16.00)

Αστέρας Μαγούλας-Ολυμπιακός Βόλου (16.00)

Πανηλειακός-Γλυφάδα (16.00)

Δευτέρα (7/10)

Καλλιθέα-Παναχαϊκή (16.00, OTE TV)

2ος όμιλος

Κυριακή (29/9)

Τύρναβος-Βατανιακός 3-0

(35' Τσούκαλος, 49' πεν. Κουρτεσιώτης, 88' Γεωργίου)

Τύρναβος: Καραναστάσης, Σκούπρας, Γκαλίτσιος, Βανγκέλι, Γεωργίου (90' Πούτας), Σαχινιδης (73' Όμο), Μάγγος, Μπάρος, Κουρτεσιώτης, Τσούκαλος, Φελίπε (80' Ζιγκερίδης).

Βατανιακός: Βλάχος, Κωτσιόπουλος, Γιαλαμίδης, Νταντάμης, Λαζαρίδης (64' Λάγδαρης), Γιαλίτσης (46' Ζαγοριανός), Κουλίδης, Γιαννούλης, Μιλιέβιτς (55' Λύρας), Ποτουρίδης, Κυπαρίσσης.

Εθνικός Γαζώρου-Αιγινιακός 1-0

(76' Σκέριαντς)

Στις καθυστερήσεις ο Εθνικός Γαζώρου είχε δοκάρι με τον Ναστέφσκι, ενώ στο 60' αποβλήθηκε ο Φαμπίνιο του Αιγινιακού.

Εθνικός Γαζώρου: Μέλκας, Νίρλας, Κουκόλης, Δέντσας, Ντζούριτς, Χατζηδημητρίου, Παναγιωτίδης (66' Κωνσταντινίδης), Α. Παπαδόπουλος (78' Κοσμίδης), Σκέριαντς, Ναστέφσκι, Σέρνιτς (85' Παπαβασιλείου).

Αιγινιακός: Τόλιος, Πετκάκης, Γιαζιτζόγλου, Σαμαράς, Δήμου (84' Τσουρλίνοφ), Φερναντές, Ζούρκος (67' Χατζής), Φαμπίνιο, Μιλόσκοβιτς, Μιτρόφ (49' Κιβρακίδης), Σίκιμιτς.

Δόξα Δράμας-Νίκη Βόλου 0-2

(15' Τζιώρας, 54' Ανιέτε)

Στο 17' η Δόξα Δράμας είχε δοκάρι με τον Διαμαντόπουλο και η Νίκη Βόλου στο 90 με τον Μπιτσάκο.

Δόξα Δράμας: Δαύκος, Στεργιανός, Θεοδωρέλης (64' Μουδούρογλου), Μιλένκοβιτς, Μπουτζίκος, Ρούτσης (46' Αμανατίδης), Λιαπάκης (76' Μπέκα), Βλασόπουλος, Κάσσος, Περπερίδης, Διαμαντόπουλος.

Νίκη Βόλου: Αποστολίδης, Μπακάλης, Ρεπετσάς, Σοϊλέδης, Τζιώρας, Ζουλιώτης, Γέσιτς, Ακασού (46' Σεϊμάντ), Γιώτας, Ισαάκ, Ανιέτε (81' Γκότογλου).

Δευτέρα (30/9)

Κέρκυρα-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0

(71' Γκόμεζ)

Στο 13' η Κέρκυρα είχε δοκάρι με τον Μπαλντοβαλίεφ και στο 90' με τον Γυφτόκωστα.

Κέρκυρα: Κουτζαβασίλης, Βενέτης, Παρασκευαϊδης, Ναγιάρ, Σουάνης (82' Γυφτόκωστας), Καραδέμητρος (56' Ανδρεόπουλος), Γκόμεζ, Κόντος, Μπαλντοβαλίεφ, Σίμιτς (70' Βλάχος), Κουτσόπουλος.

Αναγέννηση Γιαννιτσών: Κραβαρίτης, Κουρούπης, Χατζόγλου, Παλάσκας, Στεργίδης (84' Σιδηρόπουλος), Ματίας, Καράμπελας (73' Φοκά), Ιβανίδης, Μπαξεβάνος (90' Καρτάλ), Εμπάργκα, Μοσχάκης.

Πιερικός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-1

(87' Καπίας)

Πιερικός: Λαμπάκης, Νίκου, Κρουσταλλέλης, Ιασωνίδης, Ν. Ιορδανίδης (56' Ντόικιτς), Αποστολίδης, Παπατόλιος (64' Στεφανίδης), Γ. Ιορδανίδης, Καθάριος, Μανίκας, Κέρι (46' Ελευθεριάδης).

Απόλλων Καλαμαριάς: Καρατσιοβαλής, Πιτσόκος, Λιόνης, Κισκαμπάνης, Καπίας, Βέντσιος, Παρμαξίδης, Πέλκας (84' Παντελιάδης), Αθανασιάδης, Βλάχος (89' Μανουσαρίδης), Κουάντιο (65' Βέργος).

Καβάλα-Ηρακλής 3-2

(18' Παπαργυρίου, 43' Καπνίδης, 74' Καρλόπουλος-52' Ζαχόρα, 87' Μπριλάκης)

Στο 61΄αποβλήθηκε ο Παπαστεριανός του Ηρακλή.

Καβάλα: Γιαννικόγλου, Παπαργυρίου, Πόπτσης (65' Ρεβυθόπουλος), Ντουτσαρίδης, Καρλόπουλος (85' Κουρέλας), Αρτσε (59' Ντομί), Κονάτε, Λούκαρης, Βαλεριάνος, Πρίττας, Γκαρακλίδης.

Ηρακλής: Χουάντερσον, Κοντοδήμος, Μπουκουβάλας, Μπριλάκης, Παπαστεριανός, Ιντζόγλου, Πουρτουλίδης (68' Γιάρολιμ), Τσιλιανίδης (68' Ματσούκας), Ονουάτσι, Κυριάκος (77' Μπάμπα), Ζαχόρα.

Τετάρτη (2/10)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Ζάκυνθος 2-0

(24' Μπουντούρης. 64' Ρόβας)

Αναγέννηση Καρδίτσας: Σιαράβας, Γκουγκούδης. Δημόπουλος, Κουκούλης, Ρόβας, Καραχάλιος, Μίχος, Γήτας, Μπουντούρης, Μπουσινάκης, Χλωρός.

Ζάκυνθος: Ξενοδόχοφ, Πετράκος, Νικολόπουλος, Φωτιάς, Νομικός, Πέρλεμαν, Οικονόμου, Σκαθαρούδης, Κυριακίδης, Όντα, Γωνιάδης.

Βαθμολογία

1. Τύρναβος 3

2. Νίκη Βόλου 3

3. Απόλλων Καλαμαριάς 3

4. Αναγέννηση Καρδίτσας 3

-------------------------------------------------

5. Εθνικός Γαζώρου 3

6. Κέρκυρα 3

7. Καβάλα 3

8. Αιγινιακός 0

9. Ηρακλής 0

10. Αναγέννηση Γιαννιτσών 0

11. Ζάκυνθος 0

-------------------------------------------------

12. Πιερικός 0

13. Δόξα Δράμας 0

14. Βατανιακός 0

Επόμενη αγωνιστική (2η)

Κυριακή (6/10)

Ζάκυνθος-Καβάλα (16.00)

Βατανιακός-Κέρκυρα (16.00)

Αναγέννηση Γιαννιτσών-Απόλλων Καλαμαριάς (16.00)

Νίκη Βόλου-Τύρναβος (20.00, OTE TV)

Δευτέρα (7/10)

Δόξα Δράμας-Αναγέννηση Καρδίτσας (16.00)

Αιγινιακός-Πιερικός (16.00)

Ηρακλής-Εθνικός Γαζώρου (18.00, OTE TV)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ

FOOTBALL LEAGUE | 1Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα ο Ολυμπιακός Βόλου

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Quiz: Ποιος Κούγιας είσαι;

Είσαι ο τηλεΚούγιας ή απλά ο Πρόεδρος Κούγιας; Κάνε το τεστ και μάθε!

Πόσοι ήταν τελικά οι νεκροί του Πολυτεχνείου;

Η ιστορικός Ελένη Κούκη απαντάει στις ερωτήσεις μας για τη νύχτα της 17ης Νοεμβρίου, τη φιλολογία που στήνεται γύρω από αυτή και τα εγκλήματα της Δικτατορίας.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ