ΕΘΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΟΣ

Ελλάδα - Κόσοβο: Ο Ραχμάνι έφερε το ματς στα ίσα εκτελώντας από κοντά τον Βλαχοδήμο

PRINT SCREEN GLOMEX/COSMOTE TV

Το Κόσοβο έφτασε στην ισοφάριση κόντρα στην Εθνική στο 76ο λεπτό με τον Ραχμάνι, ο οποιός νίκησε με κοντινή προβολή τον Βλαχοδήμο μετά από σέντρα του Ζεγκρόβα.

Η Εθνική Ελλάδας είχε καλές ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για να βρει ένα δεύτερο γκολ, μετά από εκείνο του Μασούρα στο 44', για να κλειδώσει τη νίκη, όμως δεν το έκανε και τιμωρήθηκε από το Κόσοβο.

Η τιμωρία για την γαλανόλευκη ήρθε συγκεκριμένα στο 76ο λεπτό, όταν μετά από σέντρα του Ζεγκρόβα από τα δεξιά και άσχημη αντίδραση της ελληνικής άμυνας, πετάχτηκε ο Ραχμάνι και με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής νίκησε τον Οδυσσέα Βλαχοδήμο για να γράψει το 1-1 για λογαριασμό των φιλοξενουμένων.