ΒΡΑΖΙΛΙΑ

Έχασε αδιανόητη ευκαιρία και η ομάδα του ηττήθηκε στα πέναλτι

Ο Τίτε έχασε γκολ που δεν χάνεται στο 83' και η Οέστε έχασε την άνοδο στην πρώτη κατηγορία στα πέναλτι από την Σάο Μπέντο.

Είναι αναμφίβολα από τις ιστορίες που δεν θέλει να ζήσει κανένας ποδοσφαιριστής. Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Η Οέστε αντιμετώπιζε την Σάο Μπέντο στον ημιτελικό του πρωταθλήματος του Σάο Πάολο.

Η πρώτη αναμέτρηση είχε ολοκληρωθεί με το ισόπαλο 2-2 και η Οέστε ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0 στο δεύτερο. Στο 83ο λεπτό συνέβη αυτό που θα δείτε στο βίντεο. Ο Τίτε έκλεψε την μπάλα στο κέντρο, πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει και ουσιαστικά να κλειδώσει την άνοδο για την ομάδα του.

Αυτό όμως δεν ήταν το μοναδικό που έζησε ο παίκτης της Οέστε. Η Σάο Μπέντο με κεφαλιά στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων έκανε το 1-1, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην διαδικασία των πέναλτι και εκεί οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι πανηγυρίζοντας μια σπουδαία άνοδο.