ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Βρήκε πάλι δίχτυα ο Μπενίτες

Ο Χόρχε Μπενίτες βρίσκεται σε σούπερ φόρμα το τελευταίο διάστημα και το απέδειξε και στο τελευταίο ματς της Κρους Ασούλ, σκοράροντας στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την Κλαμπ Αμέρικα (video).

Χορταστικό θέαμα για τους φιλάθλους που την παρακολούθησαν προσέφερε η αναμέτρηση Κλαμπ Αμέρικα-Κρους Ασούλ καθώς έληξε με σκορ 3-3, με τον Παραγουανό άσο των φιλοξενουμένων Χόρχε Μπενίτες να βρίσκει μάλιστα δίχτυα για μία ακόμα φορά τη φετινή σεζόν.

Ο δανεικός από τον Ολυμπιακό επιθετικός άνοιξε το σκορ για την Κρους Ασούλ μόλις στο 3ο λεπτό, με πλασέ μέσα από τη μικρή περιοχή, με το γκολ αυτό να είναι το 4ο για αυτόν στο Clausura 2016 (σε 7 παιχνίδια) και 6ο συνολικά αν συνυπολογιστούν και τα 2 γκολ του στο Apertura 2015 (σε 11 ματς).