ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

U21 Ρουμανία - Αγγλία 4-2: Έξι γκολ σε δεκαεπτά λεπτά

Η Ρουμανία κέρδισε την Αγγλία με 4-2 για τη δεύτερη αγωνιστική της τελικής φάσης του EURO 2019 που διεξάγεται στην Ιταλία και ενώ μέχρι το 75 το ματς ήταν ισόπαλο χωρίς τέρματα. (VIDEO)

Η Ρουμανία συνέχισε την εντυπωσιακή της παρουσία στα γήπεδα της Ιταλίας και για τη δεύτερη αγωνιστική του EURO 2019 νικώντας αυτή τη φορά την Αγγλία με 4-2.

Αυτό που ξεχωρίζει από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση είναι πως το σκορ μέχρι το 75' ήταν 0-0 και σε δεκαεπτά λεπτά, από το 76' μέχρι το 93' επιτεύχθηκαν έξι τέρματα από τις δυο ομάδες.

Οι Ρουμάνοι άνοιξαν το σκορ στο 76' με εύστοχο χτύπημα του Πούσκας ενώ οι Άγγλοι έκαναν το 1-1 στο 79' με τον Γκρέι. Ο Χάτζι με σουτ έξω από την περιοχή έκανε στο 85΄το 2-1 αλλά τα "λιοντάρια" ισοφάρισαν και πάλι δυο λεπτά αργότερα με τον Άμπραχαμ.

Ο Κομάν που είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς έκανε το 3-2 στο 89' για τους Ρουμάνους εκμεταλλευόμενος και το λάθος του γκολκίπερ των Άγγλων ενώ στο 93' με πανέμορφο σουτ εκτός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 4-2.