ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τρομερή γκολαρά της Βίσλα στις καθυστερήσεις, έκανε σεφτέ στο πρωτάθλημα

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα και λίγα δευτερόλεπτα πριν το φινάλε, η Βίσλα Κρακοβίας έκρυψε την μπάλα με εννέα πάσες, που ξεκίνησε από τον τερματοφύλακα της και κατέληξε στα δίχτυα της Γκόρνικ Ζάμπρζε σε ελάχιστα δευτερόλεπτα.

Την πρώτη της νίκη στο πολωνικό πρωτάθλημα πανηγύρισε η Βίσλα Κρακοβίας, που επικράτησε με το εντυπωσιακό τέρμα του Τσούκα στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (1-0), κόντρα στην Γκόρνικ Ζάμπρζε.

Έχοντας μείνει πίσω στην βαθμολογία του πρωταθλήματος, η Βίσλα ήθελε πάση θυσία τη νίκη και το κατάφερε με τον πιο αγχωτικό αλλά παράλληλα και εντυπωσιακό τρόπο.

Μετά από ένα γέμισμα του τερματοφύλακα της πολωνικής ομάδας και τρομερή ομαδική συνεργασία, η μπάλα άλλαξε τρεις φορές κάτοχο, πριν αυτή φτάσει στον Τσούκα, που υπέροχο πλασέ έγραψε το τελικό αποτέλεσμα μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.