ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Το πέναλτι του Εσιέν στα ουράνια

Ο Μάικλ Εσιέν εξελίχθηκε σε μοιραίο ποδοσφαιριστή της ομάδας του στην Ινδονησία, αφού εκτέλεσε πέναλτι στα... πουλιά και εν τέλει η Περσίμπ έχασε τη νίκη.

Ο Μάικλ Εσιέν ανέλαβε την ευθύνη της εκτέλεσης του πέναλτι που κέρδισε η Περσίμπ στον εντός έδρας αγώνα με την Μπόρνεο, αλλά η εκτέλεσή του ήταν τουλάχιστον... τραγική.

Ο Γκανέζος μέσος έστησε την μπάλα στη βούλα στο 72ο λεπτό κι ενώ το σκορ ήταν 2-1 υπέρ της ομάδας του, που βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της πρώτης κατηγορίας στην Ινδονησία, μετά από 7 αγωνιστικές. Η εκτέλεσή του, όμως, ήταν κάκιστη, με την μπάλα να ταξιδεύει στα... ουράνια.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τον πρώην αστέρα του Παναθηναϊκού, έγινε αλλαγή στο 83ο λεπτό και έξι λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο τελικό 2-2.