ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τερματοφύλακας σκόραρε στο 95' και λύτρωσε την ομάδα του

Τρελό φινάλε σε αγώνα στη Σαουδική Αραβία, όπου τερματοφύλακας σκόραρε στο 95' και χάρισε πόντο στην ομάδα, ενώ η αστυνομία επιστρατεύτηκε για να προφυλαχθεί ο διαιτητής. (VIDEOS)

Τέτοιο φινάλε σε αγώνα ούτε σε ταινία επιστημονικής φαντασίας με το πιο τρελό σενάριο. Στην αναμέτρηση της Αλ Φατέχ με την Αλ Φαϊσαλί στη Σαουδική Αραβία, που έληξε με σκορ 2-2, βρισκόμασταν στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και η Αλ Φαϊσαλί είχε κερδίσει κόρνερ.

Ο τερματοφύλακάς της, Μουσταφά Μαλαγιέκα κατάφερε να σκοράρει, έχοντας προωθηθεί στην αντίπαλη περιοχή και έγινε ένα κουβάρι με τους συμπαίκτες του, που θέλησαν να επιβραβεύσουν τον ήρωα φύλακα άγγελό τους.

Εν συνεχεία, στο 97' ο Μοχάμεντ Αλ Σαϊάρι αποβλήθηκε για διαμαρτυρία στον διαιτητή, ενώ χρειάστηκε να επιστρατευτεί ακόμα και αστυνομικός για να προφυλαχθεί ο ρέφερι του αγώνα.