ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τα πρώτα σεντερφορίσια γκολ του Μπολτ (VIDEOS)

Ο Γιουσέιν Μπολτ πέτυχε το πρώτα του γκολ αφού σκόραρε δύο φορές στο φιλικό των Central Coast Mariners απέναντι στην Macarthur South West United.

Η Παρασκευή 12/10 ήταν σημαντική ημέρα για τον Γιουσέιν Μπολτ αφού ένα από τα όνειρα του έγιναν πραγματικότητα. Ο θρυλικός Τζαμαϊκανός σπρίντερ που δοκιμάζεται από τους Central Coast Mariners στην Αυστραλία πέτυχε το πρώτο του γκολ.

Στο 57ο λεπτό της φιλικής αναμέτρησης απέναντι στην Macarthur South West United οι συμπαίκτες του πέταξαν την μπάλα στην πλάτη της άμυνας ο Μπολτ πήρα αμπάριζα έναν αμυντικό που προσπάθησε να τον ανακόψει και με αριστερό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Δείτε το πρώτο γκολ του Τζαμαϊκανού.

Έντεκα λεπτά αργότερα ο Τζαμαϊκάνος πέτυχε και δεύτερο τέρμα το οποίο ήταν σαφέστατα πιο εύκολο. Ο αμυντικός και ο τερματοφύλακας της Macarthur South West United δεν συνεννοήθηκαν, έπεσαν ο ένας πάνω στον άλλον και ο Μπολτ από κοντά έκανε το 2-0.