ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σκόραρε και έσπασε τη μύτη του ο Ρούνεϊ

Ο Γουέιν Ρούνεϊ πέτυχε το πρώτο του γκολ στο MLS, ενώ στις καθυστερήσεις του αγώνα αποχώρησε με σπασμένη μύτη. (VIDEO)

Τέσσερις συμμετοχές χρειάστηκε ο Γουέιν Ρούνεϊ για να πετύχει το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα της DC United. Ο Άγγλος επιθετικός έμελλε μάλιστα να σκοράρει απέναντι σε έναν τερματοφύλακα τον οποίο αν μη τι άλλο γνωρίζει καλά.

Συγκεκριμένα, στο 33ο λεπτό της αναμέτρησης απέναντι στους Colorado Rapids ο Ρούνεϊ έγινε αποδέκτης της μπάλας μέσα στη μεγάλη περιοχή και με ωραίο πλασέ πέρασε την μπάλα κάτω από τα πόδια του πρώην συμπαίκτη του στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Τιμ Χάουαρντ.

Παντως ο αγώνας δεν ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο για τον διεθνή επιθετικό. Η DC United μπορεί να επικράτησε με 2-1, όμως εκείνος έφυγε από το γήπεδο με σπασμένη μύτη.

Δείτε το τέρμα που πέτυχε, αλλά και τη σπασμένη του μύτη στο τέλος του αγώνα.