ΔΙΕΘΝΗ

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Η Γιουβέντους "σφραγίζει" τον τίτλο, Λίβερπουλ ή Τσέλσι κατακτούν την τελευταία θέση για το Champions League, Ντόρτμουντ, Χόφενχαϊμ, Λειψία, Λεβερκούζεν ψάχνουν δύο "εισιτήρια".

Η Γιουβέντους επιστρέφει στο "Ολίμπικο" όπου μεσοβδόμαδα στέφθηκε κυπελλούχος Ιταλίας, με στόχο να στεφθεί πρωταθλήτρια και να κάνει το τέταρτο σερί νταμπλ. Η Ρόμα παίζει τα ρέστα της, πάντως, για το Champions League.

Μάχη για την κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση δίνεται και στην Αγγλία, με τη Λίβερπουλ να υποδέχεται την Μπράιτον και δύο πόντους πιο πίσω, η Τσέλσι ψάχνει νίκη στο Νιούκαστλ, προσμένοντας σε γκέλα των φιναλίστ του Champions League.

Στη Bundeliga, Χόφενχαϊμ και Ντόρτμουντ δίνουν έναν... τελικό για την 3η θέση, ενώ Λεβερκούζεν (με Ανόβερο εντός) και Λειψία (με Χέρτα εκτός) διεκδικούν κι αυτές θέση στην τετράδα.

Στην Κύπρο, ο ΑΠΟΕΛ υποδέχεται την Ανόρθωση και με καλύτερο ή ίδιο αποτέλεσμα σε σχέση με τον Απόλλωμα που παίζει εκτός με την Ομόνοια, στέφεται πρωταθλητής.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

 

Serie A - 37η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπενεβέντο - Τζένοα (19:00)

Ίντερ - Σασουόλο (21:45)

Κυριακή

Κροτόνε - Λάτσιο (16:00)

Φιορεντίνα - Κάλιαρι

Μπολόνια - Κιέβο

Τορίνο - ΣΠΑΛ

Βερόνα - Ουντινέζε

Αταλάντα - Μίλαν (19:00)

Ρόμα - Γιουβέντους (21:45)

Σαμπντόρια - Νάπολι

 

Premier League - 38η αγωνιστική

 

Κυριακή

Λίβερπουλ - Μπράιτον (17:00)

Νιούκαστλ - Τσέλσι

Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Σίτι

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γουότφορντ

Χάντερσφιλντ - Άρσεναλ

Τότεναμ - Λέστερ

Μπέρνλι - Μπόρνμουθ

Κρίσταλ Πάλας - Γουέστ Μπρομ

Σουόνσι - Στόουκ

Γουέστ Χαμ - Έβερτον

 

 

Bundesliga - 34η αγωνιστική

 

Σάββατο

Χόφενχαϊμ - Ντόρτμουντ (16:30)

Χέρτα - Λειψία

Λεβερκούζεν - Ανόβερο

Μπάγερν - Στουτγκάρδη

Αμβούργο - Γκλάντμπαχ

Φράιμπουργκ - Άουγκσμπουργκ

Σάλκε - Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Μάιντς - Βέρντερ

Βόλφσμπουργκ - Κολωνία

 

 

Ligue 1 - 37η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γκινγκάμ - Μαρσέιγ (21:45)

Σάββατο

Στρασμπούρ - Λιόν (22:00)

Μονακό - Σεντ Ετιέν

Παρί Σεν Ζερμέν - Ρεν

Ανζέρ - Ναντ

Μπορντό - Τουλούζ

Λιλ - Ντιζόν

Μονπελιέ - Τρουά

Νις - Καέν

Αμιαν - Μες

 

 

Primera División - 37η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρεάλ Σοθιεδάδ - Λεγανές (17:15)

Χετάφε - Ατλέτικο (19:30)

Αλαβές - Αθλέτικ

Λα Κορούνια - Βιγιαρεάλ

Ζιρόνα - Βαλένθια

Ρεάλ - Θέλτα (21:45)

Κυριακή

Εσπανιόλ - Μάλαγα (17:15)

Λεβάντε - Μπαρτσελόνα (21:45)

 

 

Primeira Liga - 33η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπράγκα - Μποαβίστα (22:30)

Σάββατο

Μπελενένσες - Πορτιμονένσε (18:00)

Τοντέλα - Γκιμαράες (20:15)

Σπόρτινγκ - Μπενφίκα (22:30)

Κυριακή

Μορεϊρένσε - Άλβες (18:00)

Εστορίλ - Σετούμπαλ

Σάβες - Μαρίτιμο (20:00)

Πόρτο - Φεϊρένσε (22:15)

Δευτέρα

Πάσος Φερέιρα - Ρίο Άβε (22:00)

 

 

SüperLig - 32η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αντάλιασπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (20:00)

Σάββατο

Κασίμπασα - Γκεντσλέρμπιρλιγί (16:00)

Γαλατάσαράι - Μαλάτιασπορ (19:00)

Κόνιασπορ - Γκιόζτεπε

Κυριακή

Μπούρσασπορ - Τράμπζονσπορ (16:00)

Οσμάνλισπορ - Μπεσίκτας (19:00)

Σίβασπορ - Αλάνιασπορ

Δευτέρα

Καράμπιουκσπορ - Φενέρμπαχτσε (20:00)

Κάισερισπορ - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ

 

 

Κύπρος - 34η αγωνιστική (10η των play-offs):

 

Σάββατο

Ολυμπιακός - Ερμής (17:00)

ΑΠΟΕΛ - Ανόρθωση (19:00)

Κυριακή

Δόξα - Πάφος (17:00)

Νέα Σαλαμίνα - Αλκή

Ομόνοια - Απόλλων (19:00)

ΑΕΚ - ΑΕΛ

 

Pro League - 9η αγωνιστική (play-offs τίτλου):

 

Κυριακή

Σταντάρ Λιέγης - Μπριζ (19:00)

Γάνδη - Άντερλεχτ

Γκενκ - Σαρλερουά

 

 

Scottish Premier League - 38η αγωνιστική (5η των play-offs):

 

Σάββατο

Νταντί - Πάρτικ Θισλ (17:00)

Μάδεργουελ - Χάμιλτον

Σετν Τζόνστον - Ρος Κάουντι

Κυριακή

Σέλτικ - Αμπερντίν (14:30)

Χιμπέρνιαν - Ρέιντζερς

Κιλμάρνοκ - Χαρτς

 

 

Photo credits: AP Photo/Antonio Calanni

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24