Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Το Clásico μεταξύ Μπαρτσελόνα και Ρεάλ κλέβει την παράσταση. Το Τσέλσι - Λίβερπουλ στην Αγγλία κρίνει τις θέσεις στο Champions League, Σπόρτινγκ - Μπενφίκα στην Πορτογαλία για τον τίτλο.

Η μεγάλη στιγμή στην Ισπανία έφτασε. Το clásico φέρνει την Μπαρτσελόνα να υποδέχεται ως πρωταθλήτρια τη Ρεάλ που πηγαίνει στην Καταλονία ως φιναλίστ του Champions League, σε ένα ντέρμπι όπου το γόητρο θα παίξει καθοριστικό ρόλο.

Την ώρα που στην Ιταλία μαίνεται η μάχη του τίτλου με τη Γιουβέντους να υποδέχεται την Μπολόνια και τη Νάπολι την Τορίνο, η Τσέλσι αντιμετωπίζει τη Λίβερπουλ στο "Στάμφορντ Μπριτζ" με φόντο την τετράδα που οδηγεί στο Champions League.

Κρίσιμο ντέρμπι για το πορτογαλικό πρωτάθλημα μεταξύ Σπόρτινγκ και Μπενφίκα στη Λισαβόνα.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

 

Primera División - 36η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεβίλλη - Ρεάλ Σοθιεδάδ (22:00)

Σάββατο

Ζιρόνα - Έιμπαρ (14:00)

Αθλέτικ - Μπέτις (17:15)

Θέλτα - Λα Κορούνια (19:30)

Βιγιαρεάλ - Βαλένθια (21:45)

Κυριακή

Μάλαγα - Αλαβές (13:00)

Ατλέτικο - Εσπανιόλ (17:15)

Λας Πάλμας - Χετάφε (19:30)

Μπαρτσελόνα - Ρεάλ (21:45)

Δευτέρα

Λεγανές - Λεβάντε (22:00)

 

 

Serie A - 36η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μίλαν - Βερόνα (19:00)

Γιουβέντους - Μπολόνια (21:45)

Κυριακή

Ουντινέζε - Ίντερ (13:30)

Νάπολι - Τορίνο (16:00)

Λάτσιο - Αταλάντα

ΣΠΑΛ - Μπενεβέντο

Κιέβο - Κροτόνε

Τζένοα - Φιορεντίνα

Σασουόλο - Σαμπντόρια (19:00)

Κάλιαρι - Ρόμα (21:45)

 

 

Premier League - 37η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπράιτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00)

Σάββατο

Στόουκ - Κρίσταλ Πάλας (14:30)

Γουέστ Μπρομ - Τότεναμ (17:00)

Μπόρνμουθ - Σουόνσι

Λέστερ - Γουέστ Χαμ

Γουότφορντ - Νιούκαστλ

Έβερτον - Σαουθάμπτον (19:30)

Κυριακή

Μάντσεστερ Σίτι - Χάντερσφιλντ (15:30)

Τσέλσι - Λίβερπουλ (18:30)

Άρσεναλ - Μπέρνλι

 

 

Bundesliga - 33η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ντόρτμουντ - Μάιντς (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Σάλκε

Βέρντερ - Λεβερκούζεν

Κολωνία - Μπάγερν

Λειψία - Βόλφσμπουργκ

Γκλάντμπαχ - Φράιμπουργκ

Στουτγκάρδη - Χόφενχαϊμ

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Αμβούργο

Ανόβερο - Χέρτα

 

 

Ligue 1 - 36η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Αμιάν - Παρί Σεν Ζερμέν (21:45)

Κυριακή

Σεντ Ετιέν - Μπορντό (16:00)

Λιόν - Τρουά (17:30)

Καέν - Μονακό (18:00)

Ντιζόν - Γκινγκάμ

Μες-  Ανζέρ

Ναντ - Μονπελιέ

Ρεν - Στρασμπούρ

Τουλούζ - Λιλ

Μαρσέιγ - Νις (22:05)

 

 

Primeira Liga - 33η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπράγκα - Μποαβίστα (22:30)

Σάββατο

Μπελενένσες - Πορτιμονένσε (18:00)

Τοντέλα - Γκιμαράες (20:15)

Σπόρτινγκ - Μπενφίκα (22:30)

Κυριακή

Μορεϊρένσε - Άλβες (18:00)

Εστορίλ - Σετούμπαλ

Σάβες - Μαρίτιμο (20:00)

Πόρτο - Φεϊρένσε (22:15)

Δευτέρα

Πάσος Φερέιρα - Ρίο Άβε (22:00)

 

 

SüperLig - 32η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ - Σίβασπορ (20:00)

Σάββατο

Καράμπιουκσπορ - Κόνιασπορ (16:00)

Αλάνιασπορ - Οσμάνλισπορ (19:00)

Τράμπζονσπορ - Κασίμπασα

Κυριακή

Φενέρμπαχτσε - Μπούρσασπορ (16:00)

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Αντάλιασπορ

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Γαλατάσαράι (19:00)

Δευτέρα

Μπεσίκτας - Κάισερισπορ (20:00)

Γκιόζτεπε - Μαλάτιασπορ

 

 

Eredivisie - 34η αγωνιστική

 

Κυριακή

Αϊντχόφεν - Χρόνινχεν (15:30)

Εξέλσιορ - Άγιαξ

Χέρενφεν - Φέγενοορντ

Άλκμααρ - Τσβόλε

Ουτρέχτη - Φένλο

Σπάρτα - Χεράκλες

Βίλεμ - Φιτέσε

Ρόντα - Ντεν Χάαχ

Τβέντε - Μπρέντα

 

 

Κύπρος - 34η αγωνιστική (9η των play-offs):

 

Σάββατο

Αλκή - Δόξα (17:00)

Πάφος - Ολυμπιακός

ΑΕΛ - ΑΠΟΕΛ (19:00)

Κυριακή

Ανόρθωση - Ομόνοια (18:00)

Απόλλων - ΑΕΚ (19:00)

Δευτέρα

Ερμής - Νέα Σαλαμίνα (19:00)

 

 

Pro League - 7η αγωνιστική (play-offs τίτλου):

 

Παρασκευή

Γάνδη - Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Μπριζ - Άντερλεχτ (15:30)

Σταντάρ Λιέγης - Γκενκ (19:00)

 

 

Scottish Premier League - 35η αγωνιστική (2η των play-offs):

 

Παρασκευή

Αμπερντίν - Χαρτς (21:45)

Σάββατο

Χάμιλτον - Ρος Κάουντι (14:30)

Χιμπέρνιαν - Κιλμάρνοκ (17:00)

Μάδεργουελ - Νταντί

Σεντ Τζόνστοουν - Πάρτικ Θισλ

Κυριακή

Σέλτικ - Ρέιντζερς (14:00)

 

 

Photo credits: AP Photo/Paul White

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

HIGHLIGHTS