Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Ντέρμπι κορυφής το Βαλένθια - Μπαρτσελόνα, πραγματικό ντέρμπι το Ντόρτμουντ - Σάλκε, μεγάλα ματς τα Λίβερπουλ - Τσέλσι και Μονακό - Παρί Σεν-Ζερμέν. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα στην Ευρώπη

Σπουδαία ματς διεξάγονται αυτό το Σαββατοκύριακο σε Ισπανία, Γερμανία, Αγγλία και Γαλλία, με ντέρμπι κορυφής να είναι μόνο το Βαλένθια - Μπαρτσελόνα (στο +4 οι Καταλανοί).

Πραγματικό ντέρμπι το Ντόρτμουντ - Σάλκε, εκτός φόρμας η Μονακό που υποδέχεται την Παρί Σεν-Ζερμέν, ενώ στην Αγγλία η Τσέλσι παίζει στο "Anfield" με τη Λίβερπουλ.

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Primera División - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Θέλτα - Λεγανές (22:00)

Σάββατο

Αλαβές - Έιμπαρ (14:00)

Ρεάλ - Μάλαγα (17:15)

Μπέτις - Ζιρόνα (19:30)

Λεβάντε - Ατλέτικο (21:45)

Κυριακή

Ντεπορτίβο - Μπιλμπάο (13:00)

Σοθιεδάδ - Λας Πάλμας (17:15)

Βιγιαρεάλ - Σεβίλλη (19:30)

Βαλένθια - Μπαρτσελόνα (21:45)

Δευτέρα

Εσπανιόλ - Χετάφε (22:00)

 

 

Serie A - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπολόνια - Σαμπντόρια (16:00)

Κιέβο - ΣΠΑΛ (19:00)

Σασουόλο - Βερόνα

Κάλιαρι - Ίντερ (21:45)

Κυριακή

Τζένοα - Ρόμα (16:00)

Μίλαν - Τορίνο

Ουντινέζε - Νάπολι

Λάτσιο - Φιορεντίνα (19:00)

Γιουβέντους - Κροτόνε (21:45)

Δευτέρα

Αταλάντα - Μπενεβέντο (21:45)

 

 

Premier League - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γουέστ Χαμ - Λέστερ (22:00)

Σάββατο

Κρίσταλ Πάλας - Στόουκ (17:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπράιτον

Νιούκαστλ - Γουότφορντ

Σουόνσι - Μπόρνμουθ

Τότεναμ - Γουέστ Μπρομ

Λίβερπουλ - Τσέλσι (19:30)

Κυριακή

Σαουθάμπτον - Έβερτον (15:30)

Μπέρνλι - Άρσεναλ (16:00)

Χάντερσφιλντ - Μάντσεστερ Σίτι (18:00)

 

 

Bundesliga - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Ανόβερο - Στουτγκάρδη (21:30)

Σάββατο

Ντόρτμουντ - Σάλκε (16:30)

Λειψία - Βέρντερ

Φράιμπουργκ - Μάιντς

Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Λεβερκούζεν

Άουγκσμπουργκ - Βόλφσμπουργκ

Γκλάντμπαχ - Μπάγερν (19:30)

Κυριακή

Αμβούργο - Χόφενχαϊμ (16:30)

Κολωνία - Χέρτα (19:00)

 

 

Ligue 1 - 14η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Σεντ-Ετιέν - Στρασμπούρ (21:45)

Σάββατο

Ρεν - Ναντ (18:00)

Καέν - Μπορντό (21:00)

Ντιζόν - Τουλούζ

Μες - Αμιάν

Μονπελιέ - Λιλ

Τρουά - Ανζέ

Κυριακή

Νις - Λιόν (16:00)

Μαρσέιγ - Γκινγκάμ (18:00)

Μονακό - Παρί Σεν-Ζερμέν (22:00)

 

 

Primeira Liga - 12η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Μπελενένσες - Σάβες (22:30)

Σάββατο

Πορτιμονένσε - Τοντέλα (18:00)

Μποαβίστα - Μορεϊρένσε (20:15)

Άβες - Πόρτο (22:30)

Κυριακή

Μαρίτιμο - Εστορίλ (18:00)

Πάσος Φερέιρα - Σπόρτινγκ (20:00)

Μπενφίκα - Σετούμπαλ (22:15)

Δευτέρα

Μπράγκα - Φεϊρένσε (21:00)

Ρίο Άβε - Γκιμαράες (23:00)

 

 

SüperLig - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Οσμάνλισπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (19:00)

Σάββατο

Γκιόζτεπε - Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ (13:00)

Μαλάτιασπορ - Μπεσίκτας (15:30)

Γαλατάσαράι - Αλάνιασπορ (18:30)

Κυριακή

Μπούρσασπορ - Καράμπιουκσπορ (13:00)

Σίβασπορ - Τράμπζονσπορ

Κασίμπασα - Κόνιασπορ (15:30)

Αντάλιασπορ - Φενέρμπαχτσε (18:30)

Δευτέρα

Κάισερισπορ - Ιστανμπούλ Μπασακσεχίρ (19:00)

 

 

Eredivisie - 13η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Άλμααρ - Τβέντε (21:00)

Σάββατο

Φένλο - Βίλεμ (19:30)

Χεράκλες - Μπρέντα (20:45)

Χρόνινχεν - Φέγενοορντ

Χέρενφέν - Τσβόλε (21:45)

Κυριακή

Άγιαξ - Ρόντα (13:30)

Εξέλσιορ - Αϊντχόφεν (15:30)

Σπάρτα Ρότερνταμ - Ουτρέχτη

Φιτέσε - Ντεν Χάαχ (17:45)

 

 

Pro League - 16η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γάνδη - Μουσκρόν (21:30)

Σάββατο

Άντβερπ - Μέχελεν (19:00)

Οστάνδη - Όιπεν (21:00)

Σιντ-Τρούιντεν - Λόκερεν

Βάασλαντ-Μπέβερεν - Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Γκενκ - Σταντάρ Λιέγης (15:30)

Άντερλεχτ - Κόρτραϊκ (19:00)

Μπριζ - Ζούλτε Βάρεχεμ (21:00)

 

 

Κύπρος - 13η αγωνιστική

 

Σάββατο

Άρης - Ερμής (18:00)

ΑΠΟΕΛ - Ολυμπιακός Λευκωσίας

Ανόρθωση - ΑΕΛ (19:00)

Κυριακή

ΑΕΚ - Πάφος (16:00)

Δόξα - Ομόνοια (17:00)

Νέα Σαλαμίνα - Αλκή (18:00)

Δευτέρα

Απόλλων - Εθνικός (19:00)

 

 

Scottish Premier League - 15η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Νταντί - Ρέιντζερς (21:45)

Σάββατο

Χάμιλτον - Χιμπέρνιαν (17:00)

Χαρτς - Ρος Κάουντι

Κυριακή

Κιλμάρνοκ - Αμπερντίν (17:00)

20/12

Σέλτικ - Πάρτικ Θισλ (21:45)

6/2/18

Μάδεργουελ - Σεντ Τζόνστοουν (21:45)

 

 

*Scottish League Cup - Τελικός

 

Κυριακή

Μάδεργουελ - Σέλτικ (17:00)

 

 

 

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

Μπορείς να θυμηθείς όλους τους παίκτες του πρώτου Big Brother;

Σου δίνουμε 2 λεπτά για να βρεις το αυθεντικό καστ του απόλυτου ριάλιτι, το οποίο ετοιμάζει ιστορική επιστροφή.

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ

 

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ SPORT24