Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου
Λίβερπουλ και Κλοπ απειλούν τον Μουρίνιο με απόλυση από την Τσέλσι, ενώ στην Ιταλία γίνεται... χαμός με Γιουβέντους - Τορίνο, Ίντερ - Ρόμα και Λάτσιο - Μίλαν. Δείτε το πρόγραμμα...
Το διήμερο ξεκινά με σπουδαίο ματς το μεσημέρι του Σαββάτου στην Αγγλία, καθώς η Τσέλσι υποδέχεται την Λίβερπουλ, όπου στο σενάριο του "διπλού" η πρώτη νίκη του Κλοπ στην Premier League ίσως να είναι και το τελευταίο ματς του Μουρίνιο στους "μπλε".
Εντυπωσιακή είναι η αγωνιστική στην Ιταλία, με το ντέρμπι του Τορίνο να βρίσκει την Γιουβέντους με την... πλάτη στον τοίχο, Ίντερ και Ρόμα να παίζουν ντέρμπι κορυφής, ενώ η Λάτσιο υποδέχεται τη Μίλαν.
Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:
Premier League - 11η αγωνιστική
Σάββατο
Τσέλσι - Λίβερπουλ (14:45)
Κρίσταλ Πάλας - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (17:00)
Μάντσεστερ Σίτι - Νόριτς
Νιούκαστλ - Στόουκ
Σουόνσι - Άρσεναλ
Γουότφορντ - Γουέστ Χαμ
Γουέστ Μπρομ - Λέστερ
Κυριακή
Έβερτον - Σάντερλαντ (15:30)
Σαουθάμπτον - Μπόρνμουθ (18:00)
Δευτέρα
Τότεναμ - Άστον Βίλα (22:00)
Serie A - 11η αγωνιστική
Σάββατο
Γιουβέντους - Τορίνο (19:00)
Ίντερ - Ρόμα (21:45)
Κυριακή
Φιορεντίνα - Φροζινόνε (13:30)
Μπολόνια - Αταλάντα (16:00)
Κάρπι - Βερόνα
Τζένοα - Νάπολι
Ουντινέζε - Σασουόλο
Λάτσιο - Μίλαν (21:45)
Δευτέρα
Κιέβο - Σαμπντόρια (20:00)
Παλέρμο - Έμπολι (22:00)
Primera División - 10η αγωνιστική
Παρασκευή
Ντεπορτίβο - Ατλέτικο (21:30)
Σάββατο
Ρεάλ - Λας Πάλμας (17:00)
Βιγιαρεάλ - Σεβίλλη (19:15)
Βαλένθια - Λεβάντε
Χετάφε - Μπαρτσελόνα (21:30)
Σοθιεδάδ - Θέλτα (23:05)
Κυριακή
Έιμπαρ - Ράγιο Βαγιεκάνο (13:00)
Εσπανιόλ - Γρανάδα (17:00)
Χιχόν - Μάλαγα (19:15)
Μπέτις - Μπιλμπάο (21:30)
Bundesliga - 11η αγωνιστική
Παρασκευή
Φρανκφούρτη - Μπάγερν (21:30)
Σάββατο
Σάλκε - Ίνγκολσταντ (16:30)
Άουγκσμπουργκ - Μάιντς
Βέρντερ - Ντόρτμουντ
Κολωνία - Χόφενχαϊμ
Χέρτα - Γκλάντμπαχ
Βόλφσμπουργκ - Λεβερκούζεν (19:30)
Κυριακή
Στουτγκάρδη - Ντάρμσταντ (16:30)
Αμβούργο - Ανόβερο (18:30)
Ligue 1 - 12η αγωνιστική
Παρασκευή
Ρεν - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:30)
Σάββατο
Σεντ-Ετιέν - Ρεμς (18:00)
Γκινγκάμπ - Λοριάν (21:00)
Τρουά - Λιόν
Γκαζελέκ Αζαξιό - Μπορντό
Μπαστιά - Καέν
Τουλούζ - Μονπελιέ
Κυριακή
Νις - Λιλ (15:00)
Μονακό - Ανζέρ (18:00)
Ναντ - Μαρσέιγ (22:00)
Primeira Liga - 9η αγωνιστική
Παρασκευή
Τοντέλα - Μπενφίκα (22:30)
Σάββατο
Μπράγκα - Μπελενένσες (18:15)
Μαδέιρα - Πόρτο (20:30)
Σπόρτινγκ - Εστορίλ (22:45)
Κυριακή
Ακαντέμικα - Μορεϊρένσε (18:00)
Σετούμπαλ - Αρόουκα
Ρίο Άβε - Νασιονάλ
Μποαβίστα - Μαρίτιμο (21:15)
Δευτέρα
Πάσος Φερέιρα - Γκιμαράες (22:00)
Eredivisie - 11η αγωνιστική
Παρασκευή
Χεράκλες - Βίλεμ (21:00)
Σάββατο
Χρόνινχεν - Τσβόλε (19:30)
Άγιαξ - Ρόντα (20:45)
Εξέλσιορ - Φιτέσε
Ντε Χράαφσχαπ - Αϊντχόφεν (21:45)
Κυριακή
Ντεν Χάαχ - Φέγενοορντ (13:30)
Χέρενφεν - Κάμπουρ (15:30)
Ουτρέχτη - Τβέντε
Άλκμααρ - Νάιμεχεν (17:30)
SüperLig - 10η αγωνιστική
Τετάρτη
Κάισερισπορ - Ρίζεσπορ 0-0
Μπούρσασπορ - Σίβασπορ 1-0
Τράμπζονσπορ - Γκαζιάντεπσπορ 2-2
Πέμπτη
Μερσίν - Ιστανμπούλ 1-1
Οσμάνλισπορ - Φενέρμπαχτσε 0-1
Γαλατάσαράι - Εσκισέχιρσπορ 4-0
Παρασκευή
Κόνιασπορ - Γκεντσλέρμπιρλιγί (18:00)
Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Αντάλιασπορ
Μπεσίκτας - Κασίμπασα (20:45)
Pro League - 14η αγωνιστική
Παρασκευή
Γκενκ - Λόκερεν (21:30)
Σάββατο
Λόιβεν - Γάνδη (19:00)
Μέχελεν - Βάασλαντ-Μπέβερεν (21:00)
Σαρλερουά - Οστάνδη
Βέστερλο - Μπριζ (21:30)
Κυριακή
Σιντ-Τρούιντεν - Σταντάρ Λιέγης (15:30)
Άντερλεχτ - Μουσκρόν (19:00)
Ζούλτε Βάρεχεμ - Κόρτραϊκ (21:00)
Scottish Premier League - 13η αγωνιστική
Σάββατο
Σέλτικ - Αμπερντίν (14:30)
Νταντί Γιουνάιτεντ - Ρος Κάουντι (17:00)
Χάμιλτον - Σεντ-Τζόνστοουν
Ινβερνές - Νταντί
Κιλμάρνοκ - Μάδεργουελ
Πάτρικ Θισλ - Χαρτς
Κύπρος - 9η αγωνιστική
Σάββατο
Απόλλων - Δόξα (18:00)
Ερμής - Αγία Νάπα
ΑΠΟΕΛ - Εθνικός (19:00)
ΕΝΠ - Εθνικός (20:00)
Κυριακή
Πάφος - Ανόρθωση (16:00)
ΑΕΚ - Ομόνοια (18:00)
Δευτέρα
Άρης - Νέα Σαλαμίνα (19:00)