Όλη η δράση του Σαββατοκύριακου

Το μεγάλο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης, Γαλατάσαράι - Φενέρμπαχτσε και οι αναμετρήσεις, Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ και Ίντερ - Νάπολι, ξεχωρίζουν αυτό το Σαββατοκύριακο. Δείτε το πρόγραμμα...

Το μεγάλο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης στο "Αλί Σαμί Γεν", μεταξύ Γαλατάσαράι και Φενέρμπαχτσε, ξεχωρίσει στην Ευρώπη αυτό το Σαββατοκύριακο.

Η δράση του ΣΚ ξεκινά με την σπουδαία αναμέτρηση στην Αγγλία, Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ και ολοκληρώνεται με την "μάχη" στην Ιταλία, Ίντερ - Νάπολι.

 

Το πρόγραμμα των σημαντικότερων πρωταθλημάτων:

 

Premier League - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μάντσεστερ Σίτι - Τότεναμ (14:45)

Άρσεναλ - Χαλ (17:00)

Μπέρνλι - Γουέστ Χαμ

Κρίσταλ Πάλας - Τσέλσι

Έβερτον - Άστον Βίλα

Νιούκαστλ - Λέστερ

Σαουθάμπτον - Σάντερλαντ

Κυριακή

ΚΠΡ - Λίβερπουλ (15:30)

Στόουκ - Σουόνσι (18:00)

Δευτέρα

Γουέστ Μπρομ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (22:00)

 

 

 

Serie A - 7η αγωνιστική

 

Σάββατο

Ρόμα - Κιέβο (19:00)

Σασουόλο - Γιουβέντους (21:45)

Κυριακή

Φιορεντίνα - Λάτσιο (13:30)

Αταλάντα - Πάρμα (16:00)

Κάλιαρι - Σαμπντόρια

Βερόνα - Μίλαν

Παλέρμο - Τσεζένα

Τορίνο - Ουντινέζε

Ίντερ - Νάπολι (21:45)

Δευτέρα

Τζένοα - Έμπολι (21:45)

 

 

Primera Division - 8η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Γρανάδα - Ράγιο Βαγιεκάνο (22:00)

Σάββατο

Λεβάντε - Ρεάλ (17:00)

Μπιλμπάο - Θέλτα (19:00)

Μπαρτσελόνα - Έιμπαρ (21:00)

Κόρδοβα - Μάλαγα (23:00)

Κυριακή

Ατλέτικο - Εσπανιόλ (13:00)

Ντεπορτίβο - Βαλένθια (18:00)

Έλτσε - Σεβίλλη (20:00)

Βιγιαρεάλ - Αλμερία (22:00)

Δευτέρα

Σοθιεδάδ - Χετάφε (21:45)

 

 

 

 

Bundesliga - 8η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μπάγερν - Βέρντερ (16:30)

Μάιντς - Άουγκσμπουργκ

Ανόβερο - Γκλάντμπαχ

Φράιμπουργκ - Βόλφσμπουργκ

Στουτγκάρδη - Λεβερκούζεν

Κολωνία - Ντόρτμουντ

Σάλκε - Χέρτα (19:30)

Κυριακή

Αμβούργο - Χόφενχαϊμ (16:30)

Πάντερμπορν - Φρανκφούρτη (18:30)

 

 

 

 

 

 

 

Ligue 1 - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Λανς - Παρί Σεν-Ζερμέν (21:30)

Σάββατο

Λοριάν - Σεντ-Ετιέν (18:00)

Λιλ - Γκινγκάμπ (21:00)

Μετς - Ρεν

Μονακό - Εβιάν

Ναντ - Ρεμς

Νις - Μπαστιά

Κυριακή

Μαρσέιγ - Τουλούζ (15:00)

Μπορντό - Καέν (18:00)

Λιόν - Μονπελιέ (22:00)

 

 

Eredivisie - 9η αγωνιστική

 

Σάββατο

Βίλεμ - Φιτέσε (19:30)

Αϊντχόφεν - Άλκμααρ

Φέγενοορντ - Χεράκλες (20:45)

Μπρέντα - Ντεν Χάαχ (21:45)

Τβέντε -  Άγιαξ

Κυριακή

Χέρενφέν - Κάμπουρ (13:30)

Ντόρντρεχτ - Ουτρέχτη (15:30)

Γκόου Αχέντ Ιγκλς - Τσβόλε

Χρόνινχεν - Εξέλσιορ (17:45)

 

 

SüperLig - 6η αγωνιστική

 

Σάββατο

Κόνιασπορ - Ιστανμπούλ (13:30)

Γκαζιάντεπσπορ - Καράμπιουκσπορ (16:00)

Γαλατάσαράι - Φενέρμπαχτσε (19:00)

Κυριακή

Μπούρσασπορ - Εσκισέχιρσπορ (13:30)

Τράμπζονσπορ - Μερσίν (16:00)

Μπεσίκτας - Σίβασπορ (19:00)

Ακχισάρ Μπελεντίγεσπορ - Κασίμπασα

Δευτέρα

Γκεντσλέρμπιρλιγί - Ερτσίγεσπορ (19:00)

Ρίζεσπορ - Μπαλικέσιρσπορ (20:00)

 

 

Jupiler League - 11η αγωνιστική

 

Σάββατο

Μέχελεν - Άντερλεχτ (19:00)

Οστάνδη - Μουσκρόν (21:00)

Κόρτραϊκ - Βάασλαντ-Μπέβερεν

Σερκλ Μπριζ - Λιρς

Γάνδη - Σαρλερουά (21:30)

Κυριακή

Σταντάρ Λιέγης - Ζούλτε Βάρεχεμ (15:30)

Λόκερεν - Μπριζ (19:00)

Γκενκ - Βέστερλο (21:00)

 

 

Scottish Premier League - 10η αγωνιστική

 

Παρασκευή

Χάμιλτον - Αμπερντίν (21:45)

Σάββατο

Ρος Κάουντι - Σέλτικ (14:45)

Μάδεργουελ - Νταντί (17:00)

Σεντ Μίρεν - Ινβερνές

Σεντ Τζόνστοουν - Κιλμάρνοκ

Νταντί Γιουνάιτεντ - Πάτρικ Θισλ

 

***δεν διεξάγεται αγωνιστική στην Κύπρο, ενώ στην Πορτογαλία διεξάγεται ο 3ος γύρος του κυπέλλου, με ντέρμπι... Πόρτο - Σπόρτινγκ (Σάββατο στις 19:00)

 

 
SHARE

24MEDIA NETWORK

ΔΕΙΤΕ ΑΚΟΜΑ