ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ο Όσκαρ Καρντόσο έχασε ακριβώς την ίδια ευκαιρία με του Φετφατζίδη!

Κι όμως είναι αλήθεια! Ο Παραγουανός πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού, Όσκαρ Καρντόσο, έχασε τα ξημερώματα της Τρίτης ευκαιρία - "καρμπόν" με αυτή του Γιάννη Φετφατζίδη στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. (VIDEOS)

Όσκαρ Καρντόσο και Γιάννης Φετφατζίδης δεν υπήρξαν συμπαίκτες στον Ολυμπιακό, καθώς φόρεσαν την ερυθρόλευκη φανέλα σε διαφορετική περίοδο. Τους συνδέει, ωστόσο, η ίδια κλασική χαμένη ευκαιρία.

Ο 27χρονος Έλληνας διεθνής μεσοεπιθετικός δεν κατάφερε να σκοράρει στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του ντέρμπι (1-1) με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και να χαρίσει στην ομάδα του τη νίκη. Ο 35χρονος Παραγουανός φορ της Λιμπερτάδ άνοιξε το σκορ, αλλά έχασε την ίδια ευκαιρία στη νίκη (3-0) επί της Ντεπορτίβο Καπιατά για την 13η αγωνιστική του Clausura της πατρίδας του. Μια φάση - "καρμπόν" ως προς την ανάπτυξή της (το σουτ του Καρντόσο βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι)! Δείτε την ευκαιρία του "Τακουάρα" (παρατσούκλι του Καρντόσο):

Και θυμηθείτε εκείνη του Φετφατζίδη (5:13)...: