Ο Μπουσκέτς έσκισε την εμφάνιση του Πέρισιτς

Ο Μπουσκέτς και ο Πέρισιτς είχαν έναν έντονο διάλογο προς το τέλος του αγώνα της Κροατίας με την Ισπανία το βράδυ της Πέμπτης (15/11) στο πλαίσιο του Nations League. (VIDEO)

Ένταση είχαμε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης ανάμεσα στην Κροατία και την Ισπανία η οποία διεξήχθη το βράδυ της Πέμπτης (15/11) στο πλαίσιο του Nations League. Οι Κροάτες ήθελαν όσο τίποτα άλλο τη νίκη και με το σκορ στο ισόπαλο 2-2 πίεζαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης για να πετύχουν το στόχο τους.

Έτσι, στο 87' ο Κράμαριτς δέχτηκε ένα μαρκάρισμα από τον Ζόρντι Άλμπα και προσπάθησε να πάρει το πέναλτι από τον διαιτητή.

Ο άρχοντας της αναμέτρησης υπέδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι και αυτό έφερε τις αντιδράσεις των Κροατών. Ένας από αυτούς που πήγαν προς τον διαιτητή ήταν ο Πέρισιτς με τον Μπουσκέτς να παρεμβαίνει και οι δύο παίκτες είχαν έντονο διάλογο, ο οποίος συνεχίστηκε με μερικά σπρωξίματα που είχαν ως αποτέλεσμα να σκιστεί η εμφάνιση του Κροάτη.

Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι τελικά η Κροατία επικράτησε με 3-2 χάρη σε τέρμα του Γιεντβάι στις καθυστερήσεις.

Δείτε σε βίντεο την ένταση ανάμεσα στους Μπουσκέτς και Πέρισιτς.