ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Νίκη στο 91' για Γκαμπάλα, συνεχίζει το σερί της

Τέταρτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα Αζερμπαϊτζάν πήρε η Γκαμπάλα. Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League επιβλήθηκε της Νέφτσι Μπακού εκτός έδρας με 1-0.

Σε πολύ καλή αγωνιστική βρίσκεται η εκ των αντιπάλων του ΠΑΟΚ στο Europa League, Γκαμπάλα. Η ομάδα του Αζερμπαϊτζάν έφτασε τις τέσσερις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, επικρατώντας και της Νέφτσι Μπακού με 1-0 για την 8η αγωνιστική.

Ο Αλεξέι Αντόνοφ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση και η Γκαμπάλα πέρασε προσωρινά στην κορυφή, με 19 βαθμούς. Στους 17 βρίσκεται η Καραμπάγκ, αλλά έχει ματς λιγότερο.

Η σύνθεση της Γκαμπάλα έχει ως εξής: Μπεζοτόσνιθ, Στάνκοβιτς, Καμάλοφ, Ζενιόφ, Ντοντό, Κάι, Ντασντεμίροφ, Περέιρα, Αμπάσοφ, Ζαργκάροφ, Αμπίσοφ.