ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Με βασικούς Πρίγιοβιτς και Βούκοβιτς η Σερβία

Η Σερβία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Νότιο Κορέα, με τους Βούκοβιτς και Πρίγιοβιτς να παίζουν σε όλο το ματς. Ο παίκτης του Ολυμπιακού ήταν αυτός που έκανε το πέναλτι με το οποίο απάντησαν οι Ασιάτες (videos)

Οι Αλεκσάνταρ Πρίγιοβιτς και Γιάγκος Βούκοβιτς ήταν βασικοί και έπαιξαν 90 λεπτά στο φιλικό της Σερβίας με τη Νότιο Κορέα, το οποίο ολοκληρώθηκε ισόπαλο 1-1.

Ο Άντεμ Λιάιτς άνοιξε το σκορ στο 59ο λεπτό, από ασίστ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ενώ τρία λεπτά αργότερα απάντησε με εκτέλεση πέναλτι ο Κου Για-Τσέολ.

Ο Βούκοβιτς ήταν αυτός που έκανε το πέναλτι, με ένα μικρό σπρώξιμο στον Κου Για-Τσέολ, ο οποίος εν συνεχεία σκόραρε απο τα 11 βήματα.

Ν.ΚΟΡΕΑ: Τσο Χιουν-Γου, Τσό Τσουλ-Σουν, Τζανγκ Χιουν-Σου, Κιμ Γιουνγκ-Γκουόν, Κιμ Μιν-Γου (82' Κιμ Τζιν-Σου), Τζουνγκ Γου-Γιουνγκ, Κι Σουνγκ-Γέουνγκ, Κουόν Τσανγκ-Χουν (80' Λι Μιέονγκ-Τζου), Λι Τζάε-Σουνγκ (80' Γέομ Κι-Χουν), Κου Τζα-Τσέολ (70' Λι Κέουν-Χο), Σον Χέουνγκ-Μιν.

ΣΕΡΒΙΑ: Στόικοβιτς (46' Ντμίτροβιτς), Ρουκάβινα, Ιβάνοβιτς, Βούκοβιτς, Ομπράντοβιτς, Μακσίμοβιτς (46' Ράντονιτς), Γκρούιτς (46' Κολάροβ), Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (74' Γκατσίνοβιτς), Ζίβκοβιτς (80' Ράντονιτς), Λιάιτς, Πρίγιοβιτς.

Νότιος Κορέα - Σερβία 1-1