ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Λίβερπουλ - Τσέλσι 1-1: Ο Μανέ απάντησε για τους κόκκινους

Liverpool's Sadio Mane, right, scores his side's first goal during the UEFA Super Cup soccer match between Liverpool and Chelsea, in Besiktas Park, in Istanbul, Wednesday, Aug. 14, 2019.(AP Photo/Lefteris Pitarakis) AP

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η Λίβερπουλ κατάφερε να κάνει το 1-1 απέναντι στην Τσέλσι με τον Μανέ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα των μπλε στο 48'. (VIDEO)

Με το "καλημέρα" στο δεύτερο ημίχρονο η Λίβερπουλ απάντησε στο γκολ του Ζιρού. Ο Κλοπ έριξε στο ματς τον Φιρμίνιο και εκείνος τον δικαίωσε σχεδόν δύο λεπτά μετά την είσοδο του στον τελικό του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ.

Ο Φιρμίνο βγαίνει στην περιοχή, τσιμπάει την μπάλα προ του Κέπα, ο Μανέ σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει.