ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα με βασικούς τους Μασούντ, Χατζισαφί και Ανσαριφάρντ

Iran's Masoud Shojaei, right, is challenged by China's Huang Bowen during the 2018 World Cup qualifying soccer match in Shenyang in northeast China's Liaoning province, Tuesday, Sept. 6, 2016. (Color China Photo via AP) COLOR CHINA PHOTO VIA AP

Η Τυνησία νίκησε 1-0 το Ιράν, για το οποίο ήταν στην βασική 11άδα οι Σοτζέι Μασούντ, Εσχάν Χατζισαφί και Καρίμ Ανσαριφάρντ (video)

Τρεις "Έλληνες" είχε στην 11άδα το Ιράν, το οποίο ηττήθηκε σε διεθνές φιλικό απ' την Τυνησία στο Φαρές (1-0), με το μοναδικό τέρμα του αγώνα είναι αυτογκόλ απ' τον Μιλάντ Μοχαμάντι (71').

Ο μοναδικός που έπαιξε σε όλο το ματς ήταν ο Εσχάν Χατζισαφί, ο συμπαίκτης του στον Ολυμπιακό, Καρίμ Ανσαριφάρντ, αντικαταστάθηκε στο 75', ενώ ο Σοτζέι Μασούντ της ΑΕΚ έπαιξε 46 λεπτά (αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο).

Τυνησία - Ιράν 1-0