ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ήττα για Καρλίτος και Ροντρίγκες

Οι Καρλίτος και Γκάρι Ροντρίγκες, μπακ του Ηρακλή κι εξτρέμ του ΠΑΟΚ, αγωνίστηκαν βασικοί με το Πράσινο Ακρωτήρι στην εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Κένυα. (VIDEO)

Η εθνική Πράσινου Ακρωτηρίου φιλοξενήθηκε από την Κένυα, στο "Nyayo National Stadium" του Ναϊρόμπι, στο πλαίσιο της δεύτερης φάσης των προκριματικών του Μουντιάλ 2018, στην Αφρική.

Οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 1-0 με γκολ του Μάικλ Ολούνγκα, εννιά λεπτά μετά την έναρξη της αναμέτρησης. Για τους φιλοξενούμενους βασικοί αγωνίστηκαν ο αμυντικός του Ηρακλή, Καρλίτος, κι ο εξτρέμ του ΠΑΟΚ, Γκάρι Ροντρίγκες.

Μάλιστα ο δεύτερος αποχώρησε στο 75ο λεπτό, δίνοντας τη θέση του στον Φόρτες. Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για την ερχόμενη Τρίτη, στην πρωτεύουσα του Πράσινου Ακρωτηρίου, Πράια.