ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γουότφορντ - Άρσεναλ: Η γκάφα του Φόρστερ και η κόκκινη για αγκωνιά στον Ντίνι

Ο Φόστερ έπαιξε με τη φωτιά, ο Ομπαμεγιάνγκ του έβαλε κόντρα και άνοιξε το σκορ για την Άρσεναλ στην έδρα της Γουότφορντ στο 10'. Στον επόμενο λεπτό οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 λόγω αποβολής του Ντίνι. (VIDEOS)

Αν κάποιος έλεγε στον Έμερι ότι θα προηγούνταν με 1-0 στην έδρα της Γουότφορντ μόλις στο 10' και από το 11' θα έπαιζε με παίκτη παραπάνω η Άρσεναλ σίγουρα δεν θα τον πίστευε ο κόουτς των κανονιέρηδων.

Τελικά, αυτό συνέβη αφού στο 10' ο Ομπαμεγιάνγκ άνοιξε το σκορ και στο 11' αποβλήθηκε ο Ντίνι.

Ας πάρουμε τα πράγματα από την αρχή. Στο 10' ο Μπεν Φόστερ έγινε κάτοχος της μπάλας, ωστόσο ο 36χρονος τερματοφύλακας των γηπεδούχων έκανε κακό κοντρόλ και όταν πήγε να διώξει ο Ομπαμεγιάνγκ του έβαλε κόντρα για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Γουότφορντ.

Η καταστροφή για το πλάνο του Χάνι Γκαρθία ήρθε ένα λεπτό μετά. Ο Ντίνι σε μία διεκδίκηση της μπάλας χτύπησε με τον αγκώνα του τον Τζάκα και ο διαιτητής της αναμέτρησης του έδειξε την κόκκινη κάρτα αφήνοντας τη Γουότφορντ με δέκα παίκτες από το 11ο λεπτό.