ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολάρα του Δώνη σε φιλικό της Στουτγάρδης

Ο Τάσος Δώνης σημείωσε ένα εντυπωσιακό γκολ στο φιλικό της Στουτγάρδης με την Κασίμπασα. (VIDEO)

Το δεύτερο του γκολ σε φιλικό αγώνα με την Στουτγάρδη σημείωσε ο Τάσος Δώνης. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός μπήκε ως αλλαγή στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου στον αγώνα με την Κασίμπασα και λίγα λεπτά αργότερα με ατομική ενέργεια και εντυπωσιακό σουτ λίγο έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ.

Για την ακρίβεια ο Τάσος Δώνης πήρε την μπάλα λίγο μετά το κέντρο την "κουβάλησε" μέχρι την μεγάλη περιοχή και με εξαιρετικό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 48'.

Η Στουτγάρδη ήταν καταιγιστική στο δεύτερο ημίχρονο πετυχαίνοντας συνολικά πέντε τέρματα και φτάνοντας έτσι στη νίκη με 5-0. Δύο γκολ πέτυχε ο Ινσούα και από ένα οι Μπρέγκαλο και Γκίντσεκ.

Photo credits: Twitter@VfB