ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Γκολάρα ο Καραγκούνης στο φιλικό Ίντερ - Μπαρτσελόνα

Νίκη της Ίντερ με 5-3 στα πέναλτι σε φιλικό ματς με την Μπαρτσελόνα. Σκόρερ ο Καραγκούνης στην κανονική διάρκεια με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ χόρεψε και όλη την άμυνα των Ισπανών (VIDEOS)!

Ίντερ και Μπαρτσελόνα έδωσαν φιλική αναμέτρηση στην Κίνα (Σανγκάη) έχοντας στις τάξεις τους πολλά αστέρια του παγκόσμιου ποδοσφαίρου όπως οι Ντάβιντς, Φίγκο, Τόλντο, Μεντιέτα, Κίβου, Λουίς Γκαρσία, Τζορκαέφ και φυσικά ο δικός μας Γιώργος Καραγκούνης.

Οι Ισπανοί άνοιξαν το σκορ στο 62ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάιθκα Μπεντιέτα, ο οποίος άφησε άγαλμα τον Φρεντσέσκο Τόλντο.

Επτά λεπτά αργότερα η Ίντερ έφτασε μία ανάσα στην ισοφάριση, μετά από εντυπωσιακή ενέργεια του Γιώργου Καραγκούνη που χόρεψε όλη την άμυνα της Μπαρτσελόνα. Το 1-1 έγινε τελικά στο 71ο λεπτό με τον "τυπάρα".

Ο Έλληνας άσος εκτέλεσε φάουλ και νίκησε τον τερματοφύλακα των Ισπανών, οδηγώντας το παιχνίδι στα πέναλτι. Εκεί οι Ιταλοί στάθηκαν πιο ικανοί από την άσπρη βούλα και νίκησαν τελικά με 5-3.