ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Έβαλε 2 αυτογκόλ σε 1' και 39''

Russia's Fyodor Smolov, third from left, celebrates after scoring a goal during the international friendly soccer match between Russia and South Korea in Moscow, Russia, Saturday, Oct. 7, 2017. (AP Photo/Pavel Golovkin) AP PHOTO/PAVEL GOLOVKIN

Οι Ρώσοι πέτυχαν 2 γκολ, οι Νοτιοκορεάτες πέτυχαν 4, αλλά η Ρωσία νίκησε 4-2 στο διεθνές φιλικό της Μόσχας. Δύο αυτογκόλ από τον Κιμ Τζου-Γιουνγκ σε ενά λεπτό και 39 δευτερόλεπτα! (video)

Η Ρωσία νίκησε 4-2 τη Νότιο Κορέα, σε διεθνές φιλικό στη Μόσχα, με τον Κιμ Τζου-Γιουνγκ να είναι ο πρωταγωνιστής του ματς, καθώς πέτυχε δύο γκολ σε διάστημα μικρότερο των 2 λεπτών, αλλά στο λάθος τέρμα!

Ο Φιόντορ Σμόλοβ είχε ανοίξει το σκορ, ο Αλεκσέι Μιραντσούκ μετά τα 2 αυτογκόλ έκανε το 4-0 και οι Ασιάτες μείωσαν στα τελευταία λεπτά.

Ο Κιμ Τζου-Γιουνγκ πέτυχε το πρώτο αυτογκόλ στο 54:20 και το δεύτερο στο 55:59. Δηλαδή δύο αυτογκόλ μέσα και ενά λεπτό και 39 δευτερόλεπτα!

Σκόρερς: 44' Σμόλοβ, 55' αυτ. και 56' αυτ. Κιμ Τζου-Γιουνγκ, 83' Αλεκσέι Μιραντσούκ / 87' Κουόν Κιουνγκ-Γουόν, 93' Τζι Ντονγκ-Γουόν

ΡΩΣΙΑ (5-3-2): Ακινφέεβ, Σαμέντοβ (46' Μανουέλ Φερνάντες), Τζικίγια, Βάσιν, Κουντριασόβ, Ζιρκόβ (64' Ράους), Κουζιάεβ (75' Οζντόεβ), Ερόχιν (74' Αλεκσέι Μιραντσούκ), Αντόν Μιραντσούκ (46' Ταράσοβ), Σμόλοβ (80' Ζαμπολότνι), Κοκόριν.

Ν.ΚΟΡΕΑ (5-4-1): Κιμ Σέουνγκ-Γκιού, Λι Τσουνγκ-Γιονγκ, Κιμ Τζου-Γιουνγκ, Τζανγκ Χιούν-Σου, Κουόν Κιούν-Γον, Κιμ Γιουνγκ-Γκουόν (64' Οχ Τζάε-Σέοκ), Κου Για-Τσέολ (70' Παρκ Τζονγκ-Γου), Τζουνγκ Γου-Γιουνγκ (63' Κι Σουνγκ-Γέουνγκ), Κουόν Τσανγκ-Χουν (79' Ναμ Τάε-Χι), Σον Χέουνγκ-Μιν (79' Χουάνγκ Ιλ-Σου), Χουάγκ Έουι-Τζο (64' Τζι Ντονγκ-Γουόν).

Ρωσία - Νότιος Κορέα 4-2