ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Επεισόδια και διακοπή για 20' στο Μπρόντμπι-Κοπεγχάγη

Από επεισόδια ανάμεσα στους οπαδούς της Κοπεγχάγης και την αστυνομία στιγματίστηκε το ντέρμπι στο πρωτάθλημα της Δανίας Μπρόντμπι-Κοπεγχάγη. (VIDEO)

Για τουλάχιστον είκοσι λεπτά διεκόπη το μεγάλο ντέρμπι στο πρωτάθλημα της Δανίας ανάμεσα στην Μπρόντμπι και την Κοπεγχάγη που έληξε με νικητές τους γηπεδούχους με 1-0.

Το ματς διεκόπη λόγω επεισοδίων που ξέσπασαν αμέσως μετά το γκολ που σημείωσε η Μπρόντμπι στο 90' και της έδινε το προβάδισμα για τη νίκη. Τότε οι οπαδοί των φιλοξενούμενων άρχισαν να πετούν καπνογόνα και καρέκλες προς τους security και αμέσως επενέβησαν οι αστυνομικές δυνάμεις.

Ακολούθησαν μάχες ακόμα και σώμα με σώμα ανάμεσα στους οπαδούς της Κοπεγχάγης και την αστυνομία με αποτέλεσμα να υπάρξει διακοπή στο ματς για τουλάχιστον είκοσι λεπτά και τους παίκτες των δυο ομάδων να κοιτούν αποσβολωμένοι.

Τελικά αφού πέρασαν είκοσι λεπτά οι ποδοσφαιριστές μπήκαν ξανά στον αγωνιστικό χώρο προκειμένου να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση.