ΔΙΕΘΝΗ

Νέα, ειδήσεις, βαθμολογίες, αγώνες σχετικά με το ποδόσφαιρο στην Ευρώπη και τον κόσμο

Κυριακή 19 Ιαν. 2020

ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ Ο ΚΛΟΠ

Κλοπ: "Οι οπαδοί ας τραγουδούν, εμείς δεν συμμετέχουμε στο πάρτι"

Ο Γιούργκεν Κλοπ επαίνεσε την προσπάθεια των παικτών του και χαρακτήρισε δίκαιη τη νίκη επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ενώ κράτησε χαμηλό προφίλ όταν ρωτήθηκε για τον τίτλο της πρωταθλήτριας που αγγίζει η Λίβερπουλ.

Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΕΡΙΞΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΒΑΤΣΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 2-0: Πετάει προς τον τίτλο η αρμάδα του Κλοπ

Η Λίβερπουλ θριάμβευσε με 2-0 στο ντέρμπι με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τα γκολ των Φαν Ντάικ και Σαλάχ και άφησε 16 πόντους πίσω την Σίτι έχοντας ματς λιγότερο (VIDEOS).

ΤΕΣΣΕΡΑ ΓΚΟΛ ΣΕ 24 ΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΥΑΡΟΥΣ

Χέρτα - Μπάγερν 0-4: Κόκκινη καταιγίδα στο δεύτερο ημίχρονο

Η Μπάγερν Μονάχου επικράτησε εκτός έδρας με 4-0 κόντρα στην Χέρτα πετυχαίνοντας όλα τα τέρματά της στο δεύτερο ημίχρονο.

ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΕΡΙ ΓΚΕΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ ΣΤΗΝ SERIE A

Serie A: Αυτοκτονία για Ίντερ, πέταξε δύο βαθμούς με Λέτσε

Η Ίντερ προηγήθηκε στο 71' στην Απουλία όμως δέχτηκε την ισοφάριση έξι λεπτά αργότερα από την Λέτσε και άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς στη μάχη του σκουντέτο.

Η ΛΕΣΤΕΡ ΕΧΑΣΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΣΙΤΙ ΣΤΗ 2Η ΘΕΣΗ

Μπέρνλι - Λέστερ 2-1: Τεράστια ανατροπή για τους κλάρετς

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, η Μπέρνλι έφερε τούμπα το ματς κόντρα στην Λέστερ και πήρε μία σπουδαία νίκη με 2-1. Έχασε πέναλτι ο Βάρντι για τις αλεπούδες.

ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΡΑΣΦΟΡΝΤ ΣΤΟ ΑΝΦΙΛΝΤ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Οι ενδεκάδες στο Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πάνοπλη θα παραταχθεί στο ντέρμπι του Άνφιλντ η Λίβερπουλ ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν θα έχει στη διάθεσή της τον τραυματία Ράσφορντ, που έμεινε εκτός αποστολής.

Ο ΙΜΠΡΑΧΙΜΟΒΙΤΣ ΕΦΕΡΕ ΘΕΤΙΚΗ ΑΥΡΑ ΣΤΗΝ ΜΙΛΑΝ

Μίλαν - Ουντινέζε 3-2: Ο σούπερ Ρέμπιτς έδωσε τη δεύτερη σερί νίκη

Με ήρωα τον Άντε Ρέμπιτς που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 93', η Μίλαν επιβλήθηκε 3-2 της Ουντινέζε στο Σαν Σίρο για την 20η αγωνιστική και μπήκε για τα καλά σε τροχιά Ευρώπης.

ΕΦΤΑΣΕ ΤΑ 23 ΓΚΟΛ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Γουλβς: Ο Χιμένες έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της στην Premier League

Ο Ραούλ Χιμένες έγινε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της Γουλβς στην παρουσία της στην Premier League, φτάνοντας τα 23 γκολ.

ΣΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΓΚΑΜΠΟΝΕΖΟΥ Ο ΝΟΡΒΗΓΟΣ

Χάαλαντ: Χατ τρικ στο ντεμπούτο του όπως και ο Ομπαμεγιάνγκ

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ έκανε χατ τρικ στο ονειρεμένο του ντεμπούτο του με τη φανέλα της Ντόρτμουντ,όπως ακριβώς και ο Πιέρ-Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ τον Αύγουστο του 2013.

ΤΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΞΙΝΟΙ ΟΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ

Οπαδός της Νιούκαστλ χτύπησε από το σημαιάκι του κόρνερ στην βουβωνική χώρα!

Μετά το γκολ της Νιούκαστλ στο 94' απέναντι στην Τσέλσι, κατά την διάρκεια των ξέφρενων πανηγυρισμών οπαδός των γηπεδούχων χτύπησε από το σημαιάκι του κόρνερ στην βουβωνική χώρα! (VIDEO)

ΖΗΤΑ ΦΟΡ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΤΩΝ ΜΠΛΕ

Τσέλσι: Ο Λάμπαρντ θέλει οπωσδήποτε απόκτηση επιθετικού!

Η Τσέλσι ηττήθηκε από τη Νιούκαστλ με γκολ που δέχτηκε στο 94' και ο Φρανκ Λάμπαρντ ζήτησε την απόκτηση ενός επιθετικού κλάσης, ο οποίος να κάνει την διαφορά.

Η ΕΙΜΠΑΡ ΠΗΡΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΤΛΕΤΙΚΟ

Έιμπαρ - Ατλέτικο 2-0: Ήττα-μαχαιριά για τους Μαδριλένους

Η Ατλέτικο Μαδρίτης γνώρισε την ήττα με 2-0 στο "Ιπουρούα" από την Έιμπαρ και είδε την απόστασή της από την κορυφή της La Liga να αυξάνεται στους οκτώ βαθμούς (VIDEOS).

Σάββατο 18 Ιαν. 2020

ΣΕ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΤΩΣΗ Η ΝΑΠΟΛΙ ΤΟΥ ΓΚΑΤΟΥΖΟ

Νάπολι - Φιορεντίνα 0-2: Από το κακό στο χειρότερο η ομάδα του Γκατούζο

Η Φιορεντίνα επικράτησε 2-0 στο "Σαν Πάολο" της Νάπολι και την υποχρέωσε στην τρίτη σερί ήττα της στο πρωτάθλημα, βυθίζοντάς την παράλληλα στη 12η θέση της βαθμολογίας.

Ο ΒΕΡΝΤΕΡ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΞΑΝΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΕΙΨΙΑ

Λειψία - Ουνιόν Βερολίνου 3-1: Κορυφή και τρομερό ρεκόρ για την παρέα του Βέρνερ

Με πρωταγωνιστή τον Βέρνερ, η πρωτοπόρος Λειψία επιβλήθηκε 3-1 της Ουνιόν με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο και αύξησε σε πέντε βαθμούς τη διαφορά από την Γκλάντμπαχ (VIDEOS).

ΤΡΙΠΟΝΤΟ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ

Νιούκαστλ - Τσέλσι 1-0: Ασπρόμαυρη έκσταση στο 94'

Η Νιούκαστλ νίκησε 1-0 την Τσέλσι σκοράροντας στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων και πήρε ένα τεράστιο τρίποντο στη μάχη της για την αποφυγή του υποβιβασμού (VIDEOS).

ΑΠΟΘΕΩΣΕ ΤΗΝ ΛΑΤΣΙΟ ΜΕ ΣΕΞΙ ΠΟΣΤΑΡΙΣΜΑ Η ΦΑΛΚΙ

Χωρίς ρούχα για χάρη της Λάτσιο η Άννα Φάλκι!

Η Λάτσιο πήρε μία ακόμα νίκη που την κράτησε ζωντανή στη μάχη του τίτλου και η Άννα Φάλκι δεν έχασε την ευκαιρία να αποθεώσει την αγαπημένη της ομάδα με σέξι ποστάρισμα (PHOTO).

ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΑΣ Ο ΓΚΟΥΑΡΔΙΟΛΑ

Γκουαρδιόλα: "Αν δεν με απολύσουν, μένω 100% στη Σίτι"

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα δήλωσε ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών της Σίτι παρά το 2-2 με την Κρίσταλ Πάλας, ενώ άφησε να εννοηθεί πως θέλει να είναι στον πάγκο της και τη νεα σεζόν.

Η ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΡΟΣ ΤΗ ΝΙΚΗ

Ρεάλ: Ο Γιόβιτς πέντε λεπτά πριν καθίσει στον πάγκο έκανε την ενέργεια του ματς

Πέντε λεπτά προτού ο Ζιντάν καθίσει στον πάγκο τον Γιόβιτς, ο Σέρβος άνοιξε το δρόμο προς τη νίκη της Ρεάλ επί της Σεβίλλης με μία καταπληκτική ασίστ (VIDEO).

Η ΡΕΑΛ ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ

Ρεάλ - Σεβίλλη 2-1: Ο Καζεμίρο ντύθηκε Μπενζεμά

Με ηγέτη τον Καζεμίρο που πέτυχε και τα δύο τέρματά της, η Ρεάλ Μαδρίτης έκαμψε με 2-1 την αντίσταση της Σεβίλλης και πήρε το τρίποντο που την κρατάει στην κορυφή του πίνακα (VIDEOS).

ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ ΣΕ 20 ΛΕΠΤΑ Ο ΝΟΡΒΗΓΟΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ

Bundesliga: Ραψωδία Χάαλαντ στο ντεμπούτο του με τη Ντόρτμουντ

Τρία γκολ σε είκοσι λεπτά στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της Ντόρτμουντ στο 5-3 επί της Άουγκσμπουργκ πέτυχε ο Έρλινγκ Χάαλαντ και τρέλανε τη Γερμανία με το καλημέρα. Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής. (VIDEOS)

ΞΑΝΑΣΜΙΓΟΥΝ ΟΙ ΔΥΟ ΑΝΔΡΕΣ

Δανεικός στην Al Wahda του Χιμένεθ ο Αραούχο

Σύμφωνα με ρεπορτάζ της "Marca", ο Σέρχιο Αραούχο θα συνεχίσει την καριέρα του στην Al Wahda του Μανόλο Χιμένεθ με τη μορφή δανεισμού από τη Λας Πάλμας.

ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΡΙΣΤΕΡΟ ΜΠΑΚ ΤΗΣ ΧΟΦΕΝΧΑΪΜ

Ο Σταφυλίδης πέτυχε εκπληκτικό γκολ και έβαλε τα κλάματα!

Ο Κώστας Σταφυλίδης σημείωσε ένα εκπληκτικό γκολ στην αναμέτρηση της Χόφενχαϊμ με την Άιντραχτ στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Bundesliga, ενώ στη συνέχεια πανηγύρισε φανερά συγκινημένος. (VIDEO)

Ο ΙΜΟΜΠΙΛΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΕ ΤΡΟΧΙΑ ΚΟΡΥΦΗΣ ΤΗΝ ΦΟΒΕΡΗ ΛΑΤΣΙΟ

Λάτσιο - Σαμπντόρια 5-1: Πάρτι και 11η σερί νίκη!

Η Λάτσιο άρχισε τον δεύτερο γύρο της Serie A με ονειρεμένο τρόπο, καθώς συνέτριψε με 5-1 την Σαμπντόρια και πανηγύρισε τις 11 διαδοχικές νίκες που την έφεραν στο -3 από την κορυφή!

ΙΔΑΝΙΚΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΡΒΗΓΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ

Ο Χάαλαντ χρειάστηκε μόλις τρία λεπτά για να πετύχει το πρώτο γκολ με την Ντόρτμουντ

Ο Έρλινγκ Χάαλαντ πέρασε ως αλλαγή στον αγώνα της Ντόρτμουντ με την Άουγκσμπουργκ και σκόραρε μόλις 183 δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο με υπέροχο σουτ με το αριστερό! (VIDEO)

ΑΣΙΣΤ Ο ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΙΩΠΗΣ

Σκόραραν οι Τζαβέλλας και Μπακασέτας στην πεντάρα της Αλάνιασπορ

Οι Γιώργος Τζαβέλλας και Τάσος Μπακασέτας σκόραραν τα δύο πρώτα γκολ και άνοιξαν το δρόμο προς τη νίκη για την Αλάνιασπορ στο εμφατικό 5-1 επί της Καϊσέρισπορ, ενώ ο Μανώλας Σιώπης μοίρασε ασίστ. (VIDEO)

"ΨΗΝΟΥΝ" ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΟΙ ΜΠΙΑΝΚΟΝΕΡΙ

Γιουβέντους: Προσφέρει Μπερναρντέσκι στην Μπαρτσελόνα για Ράκιτιτς

Σύμφωνα με ρεπορτάζ της "Repubblica", η Γιουβέντους είναι διατεθειμένη να προσφέρει τον Φεντερίκο Μπερναρντέσκι στην Μπαρτσελόνα ως αντάλλαγμα για την απόκτηση του Ιβάν Ράκιτιτς.

ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΜΕ ΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

"Τον Φεβρουάριο στα γραφεία της Φορταλέζα ο Γιώργος Σαββίδης"

Σύμφωνα με Μέσα στη Βραζιλία, μέσα στον Φεβρουάριο θα υπάρξουν εξελίξεις στην υπόθεση απόκτησης της Φορταλέζα από τον Ιβάν Σαββίδη.

"ΕΦΥΓΕ"Ο ΘΡΥΛΟΣ ΤΟΥ ΙΤΑΛΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Πέθανε στα 71 του χρόνια ο Πιέτρο Αναστάσι

Ο Πιέτρο Αναστάσι "έφυγε" από τη ζωή στα 71 του χρόνια, νικημένος από την ALS. Ο θρύλος του ιταλικού ποδοσφαίρου εθεωρείτο από τους καλύτερους επιθετικούς της εποχής του.

ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΡΙΛΙΟ ΤΟ 2017 ΟΙ "ΚΟΚΚΙΝΟΙ"

Λίβερπουλ: Έχει να ηττηθεί 1.000 μέρες στο Άνφιλντ

Η Λίβερπουλ συμπλήρωσε 1.000 μέρες χωρίς ήττα στο Άνφιλντ, έχοντας να ηττηθεί από τον Απρίλιο του 2017, όταν έκανε διπλό η Κρίσταλ Πάλας.

ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΓΚΟΛ Ο "ΡΑΦΑ"

Σπόρτινγκ - Μπενφίκα 0-2: Αφεντικά οι "αετοί" στη Λισσαβώνα

Η Μπενφίκα ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της Λισσαβώνα για την 17η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Οι "αετοί" επιβλήθηκαν 2-0 της Σπόρτινγκ στο "Ζοζέ Αλβαλάδε".