PREMIER LEAGUE

Άστον Βίλα - Λίβερπουλ: Με χατ-τρικ Γουότκινς και 4-1 στο ημίχρονο

O Όλι Γουότκινς πανηγυρίζει το γκολ κόντρα στη Λίβερπουλ

Η Άστον Βίλα ήταν εκρηκτική κόντρα στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τη Λίβερπουλ και προηγήθηκε 4-1 με τον Όλι Γουότκινς να φτάνει στο χατ-τρικ και να είναι ο πρωταγωνιστής. (VIDEOS)

Η Λίβερπουλ υποδέχθηκε την Άστον Βίλα για την 4η αγωνιστική της Premier League και άνοιξε το σκορ τέσσερα λεπτά μετά από την έναρξη της αναμέτρησης με τον Όλι Γουότκινς να εκμεταλλεύεται το τραγικό λάθος του Αντριάν.

Ο ίδιος παίκτης με εξαιρετική ενέργεια βγήκε από τα αριστερά, στόπαρε την μπάλα και με το δεξί στο 22ο λεπτό νίκησε τον Αντριάν για το 2-0.

Στο 33ο λεπτό η Λίβερπουλ μείωσε το σκορ. Ο Μοχάμεντ Σαλάχ εκμεταλλεύτηκε τη σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων και νίκησε τον Μαρτίνες.

Στο 35ο λεπτό ο ΜακΓκιν έκανε το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα χτύπησε στο πόδι του Φαν Ντάικ, άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα του Αντριάν για το 3-1.

Στο 39ο ο Γουότκινς έφτασε στο χατ-τρικ, σημαδεύοντας το εκρηκτικό πρώτο ημίχρονο τόσο του ίδιου, όσο και της ομάδας του και διαμορφώνοντας το 4-1.