Ασίστ Καρμπόβνικ και υπέροχο σουτ του Βρουσάι για το 4-1 στο Ολυμπιακός - Απόλλωνας

Ο Μάριος Βρουσάι πανηγυρίζει γκολ του με τον Ολυμπιακό κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης | 22 Σεπτεμβρίου 2021 INTIME

Ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι στον Απόλλωνα και στο 87' έφτασε σε ένα ακόμα γκολ, με τον Βρουσάι να αξιοποιεί ασίστ του Καρμπόβνικ και να κάνει ωραία ενέργεια εντός περιοχής για να γράψει το 4-1 με δυνατό σουτ.

Ο Απόλλωνας Σμύρνης μπόρεσε στο 79ο λεπτό να βρει δίχτυα κόντρα στον Ολυμπιακό και να μειώσει σε 3-1 με τον φορ του, τον Ντάουντα (προώθησε τη μπάλα σε κενή εστία μετά από απόκρουση του Βατσλίκ σε σουτ του Ντομίνγκες), όμως οι παίκτες του Μαρτίνς ήταν ασταμάτητοι στο δεύτερο ημίχρονο και έφτασαν στο 87ο λεπτό σε ένα ακόμα γκολ.

Αυτό είχε την υπογραφή του Μάριου Βρουσάι, που τροφοδοτήθηκε εντός περιοχής από τον Καρμπόβνικ και γύρισε το σώμα του για να έχει μέτωπο προς την αντίπαλη εστία, για να κάνει το δυνατό σουτ με το δεξί και να τη στείλει στην αριστερή γωνία της εστίας των φιλοξενουμένων.