Άρης - Ολυμπιακός: Ο Μπερτόγλιο μείωσε σε 1-2

Ο Φακούντο Μπερτόγλιο από την αναμέτρηση του Άρη με τον Απόλλωνα Σμύρνης
Ο Φακούντο Μπερτόγλιο από την αναμέτρηση του Άρη με τον Απόλλωνα Σμύρνης EUROKINISSI

Ο Φακούντο Μπερτόγλιο από κοντά νίκησε τον Ζοζέ Σα και μείωσε (1-2) για τον Άρη στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό. (VIDEO)

Ο Άρης υποδέχτηκε τον Ολυμπιακό για τη 10η αγωνιστική της Super League Interwetten και οι ερυθρόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο 29ο λεπτό της αναμέτρησης στο Κλεάνθης Βικελίδης με κοντινή προβολή του Ανδρέα Μπουχαλάκη μετά από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Φορτούνη ενώ το διεύρυναν σε 0-2 στο 47ο με τους ίδιους πρωταγωνιστές (δημιουργία Φορτούνη, εκτέλεση Μπουχαλάκη με φοβερό σουτ με το αριστερό).

Οι γηπεδούχοι έφτασαν στο γκολ στο 74ο λεπτό. Ο Φακούντο Μπερτόγλιο άνοιξε αριστερά στον Σάντε Σίλβα, εκείνος έκανε το γύρισμα και ο Αργεντινός από κοντά νίκησε τον Ζοζέ Σα για το 1-2.